Hassua, miten aina ajatellaan, että Venäjä = itä = pajh ja USA = länsi = hyvä. Ainakin tällä hetkellä Venäjän päämies
vaikuttaa täyspäisemmältä kuin USA:n kollegansa.
Kommentit (5)
No, ei se yksi mies sitä TOTUUTTA muuta, että Suomen näkökulmasta itä on PAHA. Ja se, että tuo puskary*sä on vaan ammatinsa takia oppinut näyttelemään mukavaa mistä, ja toteuttamaan asiat salassa, ei tee hänestä "täyspäisempää".
Tällä hetkellä Venäjän päämies on diktaattori ja korruptoitunut oligarkki sekä uhkaa sotilaallisesti naapurimaitaan (jollainen myös Suomi on, kuten tunnettua).
Putin pelaa kieroa shakkia. Trump yrittää pelata Kimbleä osaamatta sääntöjä ja raivoaa siitä muille.
Vierailija kirjoitti:
Tällä hetkellä Venäjän päämies on diktaattori ja korruptoitunut oligarkki sekä uhkaa sotilaallisesti naapurimaitaan (jollainen myös Suomi on, kuten tunnettua).
Tämä ap:n (=trollaajan) mielestä "täysipäinen" päämies on paitsi diktaattori ja korruptoitunut, myös häikäilemätön ja mitään keinoja kaihtamaton hirviö, joka tapattaa vastustajiaan ja kriitikoitaan sekä kotimaassaan että ulkomailla, pommittaa Syyriassa siviilejä, rajoittaa oman maansa kansalaisten vapaata tiedonsaantia (internet), levittää valheellisia uutisia tiedotusvälineissä jne.jne. Eli ihan yhtä kaistapäinen kuin amerikkalainen virkaveljensä.
Mutta älä huoli ap, kaikki tietävät tämän.
pajh = paha