Mitä te nuoret naiset hymyilette minun miehelleni?
Olemme molemmat yli kolmekymppisiä ja olen kyllä yllättänyt muutaman kerran miehen katselemasta nuoria naisia. Mutta se ei tarkoita sitä, että teidän nuorten naisten pitäisi hymyillä miehelleni joko takaisin tai ihan oma-aloitteisesti. Se hymy siitä naamalta helvettiin silloin kun kuljette minun ja mieheni ohi! Ettekö te tuon vertaa kunnioita toisten ihmisten parisuhteita?
Mies itse vähättelee sitä, kun on katsellut nuoria naisia. Mutta minäpä olen kieltänyt mieheltäni nämä ns. "poikien illat" ja tästä lähin myös kuljemme joka paikkaan vain sellaisia reittejä pitkin, joissa ei nuoria naisia näy. Miehen mielestä tämä on muka naurettavaa ja hän väittää, ettei minulla ole oikeutta kieltää häneltä "poikien iltoja".
Kommentit (15)
Sulla taitaa tuo itsetunto olla hyvin kohdillaan.
En todellakaan aio olla hymyilemättä jos näen just sun miehen. Mä hymyilen kenelle haluan.
Kiellä vaan ne poikien illat. Miehesi tajuaa varmasti laittaa sut vaihtoon, ottaa mutrusuun tilalle hymyilevän nuoren naisen.
No aika huonolla tolalla taitaa olla parisuhteesi jos jonkun nuoren tytön hymy voi sen kaataa. Syy taitaa olla ihan siinä omassa puolisossa tai jopa itsessäsi.
Tota menoa sun mies on kohta sun entinen mies. Jos se tsiikailee nuoria naisia niin kohta se jo vaihtaa sellaiseen jos sä alat pirttihirmuksi.
Kieltämättä nyt vasta hymyilyttääkin..
Olen hieman yli nelikymppinen nainen ja saatanpa minäkin hymyillä miehellesi! Hymyni on kaunis, pukeudun naisellisesti ja koska olen itsevarma, niin miehet katsovat mielellään minua. Se, onko miehellä nainen vieressään vai ei on ihan sama, sillä miehet päättävät itse minne katsovat ja minä myös. Mutta älä pelkää, en ole kiinnostunut miehestäsi.
Mun miehelle hymyileekin kaikenikäsiet naiset. Varmaan siksi kun hän on niin suloinen hymykuoppineen, ja hänellä on todella kauniit silmät. Tottakai mies hymyilee takaisin jos hänelle hymyillään, se on ihmisten tapa kommunikoida sanattomasti, ja tuoda hyvää mieltä itselle ja ympäristölle, sekä antaa ymmärtää että on hyvällä asialla liikenteessä. Itsekin hymyilen naisille, ja miehillekin, tottakai!
huh onneksi en ole miehesi :D alotustekstisi perusteella jaksaisin katsoa ja kuunnella sua ehkä tunnin korkeintaan kaksi
Missä noita hymyilijöitä on kun täällä Rovaniemellä ainakin vain kaikki kävelee naama norsunvittuna ja naisetkin nokka pystössä jos mies jotain koittaa hymyillä
IKIS; sulla ei ole miestä kun se jätti sut nuoremman takia.
Suosittelen terapiaa noihin oireisiin....
Just näin, pistät ruotuun sen vilkkusilmän! Ja seuraavalta hymyilevältä lissulta revit tukan päästä!