Onko kenestäkään yleisurheilijanaisten kropat seksikkäitä?
Tarkoitan lähinnä korkeus-/pituushyppäjien vartaloita. (Pitkiä (n.180 cm), pienehköt rinnat, leveät hartiat jne.).
Olen itse sellainen, vaikka en ehkä ihan niin timmi.
N31
Kommentit (16)
Osalla on ja toisilla taas ei, riippuu kokonaispaketista
On niillä kauniit vartalot, mutta ei seksikkäitä.
Mulla ei ainakaan viisari värähtänyt.
Ei kaikilla ole pienet rinnat. Yhdelläkin heistä on ihan hyvän kokoiset ja on muutenkin tosi hyvä kroppa. Mutta ei täällä kannata nimeä mainita, koska mammat suuttuu. :D
Mä tykkään vähän pehmeämmistä, kurvikkaammista ja aika lyhyistä naisista. Onhan noi nättejä ja sporttisia mimmejä, mut ei sitä tyyppiä, joita mä kadulla pidempään tsekkailisin.
Vierailija kirjoitti:
Tarkoitan lähinnä korkeus-/pituushyppäjien vartaloita. (Pitkiä (n.180 cm), pienehköt rinnat, leveät hartiat jne.).
Olen itse sellainen, vaikka en ehkä ihan niin timmi.
N31
Tarpeetonta laittaa noita iänikuisia numeroarvoja. Jos miehen eroottisesta silmästä on kyse niin ei se katso numeroita. Kaikille naistyypeille löytyy faninsa. Siksi miehet ovat teille naisille niin ihania. Eikö vain?
Pituushyppääjien ainakin, korkeushyppääjät omaan makuun usein turhan luisevia, mutta kauniita toki.
Sandra Perkovic voi kopata minut syliinsä ja kantaa rakasteltavakseen ihan milloin haluaa.
M
Se nyt vähän riippuu, kun niitä urheilijanaisten vartaloitakin on niin erilaisia. Mutta itseeni vetoaa sellaiset naiselliset muodot omaavat ruhot ainakin tuolta lantio-pebaseudulta.
Moni keihäsnainen ja myös osa kuulantyöntäjistä ja moukarin- ja kiekonheittäjistäkin ovat todella seksikkäitä.
En tarkoita niitä sumopainijan näköisiä, vaan naisellisen pehmeitä, muttei lihavia naisia.
Heittolajien naiset taitavat olla aika androgyynejä; vaatii sen verran ylävartalon voimaa.
Kestävyyslajien miehet ja naiset ovat androgyynejä.
Muiden lajien osalta sama kuin väestössä yleensä; osa on seksikkäitä ja osa ei.
Pitkänmatkanjuoksijat!Heillä on kropat ja mittasuhteet kunnossa!
Luulen, että suurimpaan osaan AV-mammoista verrattuna ne ovat aivan mielettömän seksikkäitä.
Hyppääjille leveät hartiat? Öhh ei. Tykkään enemmän heittolajien naisista esim. Sara Kolak on ihana <3
Ei todellakaan. Laihoja, tissittömiä lankkuja.
Olet lihava. Ei se kiertelyistä ja kaartelyista parane.