Riittääkö asunnon numero vainpitääkö laittaa nimikin
Kun taloyhtiö siivoaa varastoa ja ilmoittaa että kaikki pyörät ja muut pitää merkata muuten vievät pois.Eli riittääkö asunnon numero vainpitääkö laittaa myös nimi? Varsinkin nyt kun tänää tuli voimaan tämä tietoturvallisuus juttu.
Kommentit (5)
Meillä pitää olla nimi, koska A27 voi tarkoittaa sitäkin asukasta, joka asui asunnossa 3 vuotta sitten. Silloinhan pyörävarasto ei ikinä tyhjenisi, kun asunnon koodilla sinne kertyisi tavaraa.
Tietosuoja-asetus ei mitenkään vaikuta siihen, pitääkö omaisuus merkitä omalla nimellä.
Vierailija kirjoitti:
Pitää laittaa myös nimi ja sotu.
Älä viitsi, joku vielä uskoo. Ja ap:n asia selviää paljon paremmin kysymällä taloyhtiön hallituksen jäseniltä tai isännöitsijältä kuin yrittämällä saada asiallista vastausta tällä palstalla.
Meille tuli ohje laittaa asunnon numero ja omistajan nimi. Ongelmaksi tulivat pyörät, joissa oli nimi, joka ei ollut taloyhtiön tiedoissa. Muutama asukas joutui selittämään, miksi pyörävarastossa oli Miettisen pyörä, vaikka asunnossa asui vain Lahtisia.
Aivoja voi käyttää.