Kysymys; voiko mies (pomo) unohtaa lähestyneensä naista illanvietossa?
Kysymys otsikossa. Mut voiko? Jos on tuonut muutoin esille että muistaa illan aikana käydyt keskustelut? Muistaa muutenkin mitä olet puhunut ja selvästi kuuntelee. Eli oli hyvät keskustelut (aina ollut) miehen kanssa ja sit illanvietossa halatessa käsi vaelsi vähän muualle kuin olisi ollut soveliasta. En pistänyt pahakseni ja ollaan sen jälkeen oltu normaalisti tekemisissä mutta jonkun jännitteen välillämme aistin. Haluaisin käydä asian läpi tai sanoa et asia on ok. Ehkä viedä eteenpäin. Toki sitä en koskaan itse tule ehdottamaan.
Kommentit (5)
En lähesty oma-aloitteisesti. Jätän sen toiselle osapuolelle. Lähinnä mietin tuota aspektia unohtamisesta..
Tuskin on unohtanut, mutta jos vähän nolottaa jälkikäteen, niin voi tuntua helpoimalta esittää että ei muista mitään. Jos et kerta "pistänyt pahaksesi", niin sinulla on kaksi vaihtoehtoa, joko menet leikkiin mukaan ja esität, että sinäkään et muista mitään (ja tilanne jatkuu seuraavissa juhlissa, jos jatkuakseen) tai osoitat jollain pienella eleellä (tai vaikka parillakin), että olet valmis jatkamaan siitä mihin jäitte, vaikka ihan selvinpäinkin.
On voinut olla humalassa ja unohtanut.
Tai voi nyt katua ja yrittää olla kuin ei olisi tapahtunut.
Mut tää että on tuonut myöhemmin esille että muistaa kyllä hyvinkin mistä on puhuttu illan aikana muutoin jne. Ja on kyllä tosi kiva ja kuuntelee. Mut joo, kunhan pohdin, en ole tekemässä mitään liikkeitä, aion olla kiva ja normaali ja muu sitten riippuu hänestä.
Katso mihin tilanne etenee... Älä pidä kiirettä.. Jos ette ole varattuja, voithan lähestyä häntä..