Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Selviääkö pienituloinen perhe vielä 2 lapsen kanssa?

Vierailija
18.04.2006 |

Kurjaa ois tämänhetkisen tilanteen vuoksi olla hankkimatta sitä toista lasta. Miten te muut ootte pärjänneet jos vaikka toinen pienipalkkainen ja toinen työtön?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja lapsilisä 100e. Vuokra n 500e ja siihen asumistukea n.70e tällähetkellä. Velaton auto on ja uudet kodinkoneet ja huonekalut.

Vierailija
2/5 |
18.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tulothan nousee sen 110 eur kun saa toisestakin lapsilisät... mutta eipä teillä kyllä juhlita noilla tuloilla mutta luulisi, että siihen yksi lapsi sopisi..

onko tiedossa parempia töitä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen 2 lapsen yh 1100 kuukausituloilla ja hyvin on selvitty.

Vierailija
4/5 |
18.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meille syntyi 2. lapsi sellaiseen tilanteeseen, että itse jäin hoitovapaalta äitiyslomalle ja mies oli työttömänä. Vuokran jälkeen jäi ruokaan,vakuutuksiin yms. 300 ¿/kk mutta kyllä pärjättiin. Todellakaan mitään ei voinut hankkia uutena ja oli tiukkaa mutta onnellista :)

Vierailija
5/5 |
18.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Tehkää vaan lapsi, jos muut asiat on teillä kunnossa. Kyllä se talouskin siitä lutviintuu. Ja vielä sentään hyvinvointivaltiossa eletään..



Mutta hyvä, että mietit asiaa tältäkin kantilta. Onko sulla tulevaisuudessa millaiset mahdollisuudet saada työtä? Tai pystytkö kouluttautumaan?



Hyvää jatkoa ja lapsionnea!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme neljä