Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Cerazette ja menkat ei lopu

Vierailija
06.02.2018 |

Aloitin cerazette minipillerit 2kk vauvan syntymän jälkeen. Ensin ei vuotanut verta yhtään kuukauteen. Sitten alkoivat ensimmäiset menkat, jotka ovat nyt kestäneet 11 päivää, eikä loppua näy!

Täysimetän vauvaa ja mulla on vielä ylipainoa raskauskilojen muodossa, jos tällä on merkitystä asiaan.

Kuinka kauan tässä pitää odotella, että tämä vuoto normalisoituu? Kokemuksia kaipaan!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei normalisoitunut ikinä. Aina sai olla valmiudessa että joko taas.

Vierailija
2/4 |
06.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun itse aloitin cerazeten (sekoilevat kuukautiset, tosi runsaat ja tulee miten sattuu) gyne sanoi että se voi jopa lopettaa vuodon kokonaan. No, minulla (vähän ylipainoa) se lopetti kuukautiset kokonaan. Vain jos en ota pilleriä parin tunnin tarkkuudella samaan aikaan, voi tulla vähän tuhruvuotoa.

En sitten tiedä miten imetys vaikuttaa tuohon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

[code]fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffteksti[/code]

Vierailija
4/4 |
06.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla loppui vasta kun lopetin noiden syönnin. Muuten jatkui vuotoa viikosta, jopa kuukaudesta toiseen.. Tiputteluvuotoa vähintään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi viisi