Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mua niin ärsyttää sellaiset Tori.fi -myyjät,

Vierailija
25.01.2018 |

jotka ei ymmärrä laittaa huonekalun myynti-ilmoitukseen huonekalun mittoja!!! Aargh!! Mitä niiden päässä liikkuu? Ei kai kukaan osta esim sohvaa, tietämättä että minkä kokoinen se on? Luoja.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
25.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kai kukaan osta käytettyä sohvaa? Muiden pershormoneita- ja hajua hinkattu siihen vuosikausia. Hyi hemmetti

Vierailija
2/6 |
25.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä ostaa, käytetyissä ja käytetyissä pieretyissä on eroja. Tuo sama mittojen ilmoittamatta jättäminen

on ärsyttänyt minuakin aina. Jätän sellaiset ilmoitukset sitten vaan noteeraamatta.

Eivät ole ilmeisesti tosissaan  myymässä tavaroitaan. No, pitäköön itsellään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
26.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kyllä mä voisin ostaa käytetyn sohvan. Mutta se ei ollutkaan tässä se pointti, sohva toimi vaan yhtenä esimerkkinä. Mä olen ostanut paljonkin kalusteita Tori.fi:sta, ja aina ihmetellyt noita lukemattomia ilmoituksia jossa ei mainita huonekalusta mitään mittoja.

Ap

Vierailija
4/6 |
26.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

No en itsekään ole mittaillut koskaan huonekaluja ja kaikki ovat menneet. Suurimman osan olen antanut ilmaisena, mutta myös ne maksulliset ovat menneet nopeasti, ei se kaikkia näytä ärsyttävän.

Vierailija
5/6 |
26.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama, kuin se, että ilmoituksessa myydään esim Arabian astioita ilman mittatietoja - lautasen halkaisija olisi kiva tietää ennen ostopäätöstä.

Vierailija
6/6 |
26.01.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhtä paljon ärsyttävät asiakkaat, jotka kysyvät mittoja, kun ilmoituksessa on l 90 x k 110 x s 40

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kahdeksan