Täyttävä mutta energiaköyhä syötävä laihduttajalke?
Antakaapa vinkkejä. Tuntuu että koko ajan on nälkä ja tekisi mieli syödä.
Kommentit (15)
Jos tuo on tilanne, niin olet koostanut ruokavaliosi täysin väärin. Laihduttajan ei kuulu olla nälkäinen eikä puputtaa mitään energiaköyhää pötsintäytettä.
Tomaattimehu, valitettavasti Suomessa myytävissä tuotteissa on ihan hirveästi suolaa
Riisi. Paljon keitettyä riisiä ja hyvin mausteista niin laihdutuskin on mukavaa
Ihania vastauksia nuo kivet ja pettuleipä. Kiitos.
Proteiini ja varsinkin rasva. Pitävät näläntunreen pitkään pois.
rasvaton liha. proteiini on hyvin täyttävää etkä sä tuota pysty syömään edes paljoa. laihduttajan pitäisi saada proteiinia jotain 2,5g/painokilo ja takaa että olet täynnä ennen kun pääset edes lähelle tuota numeroa.
Vierailija kirjoitti:
Riisi. Paljon keitettyä riisiä ja hyvin mausteista niin laihdutuskin on mukavaa
Hiilareita?
Proteiinit täyttää ja pitää näläntunteen poissa pitkään. Riisiä söisin, jos olisin menossa treenaamaan seuraavana päivänä. Omeletti on hyvä.
Vierailija kirjoitti:
Proteiini ja varsinkin rasva. Pitävät näläntunreen pitkään pois.
Komppi tälle. Ei tarvi olle koko ajan puputtamassa jotakin kun vetää pari kertaa päivässä rasvaa sisältävän satsin. Mun tän hetkinen ”herkku” on paahdettu ruisleipä johon pilkon avokadon päälle. Pitää nälän pois tuntitolkulla.
Nutrilett pirtelöt. Itse korvaan niillä 2 ateriaa päivässä ja täyttää hyvin. Lisäksi proteiinirahkaa ja kasviksia. Hyvin jaksaa ja paino putoaa, eikä ole raskas olo
Lantturaaste. Sopivasti öljyistä fetaa sekaan, että menee alas.
Kivet