Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pappa antaa rahansa lapsenlapsilleen

Vierailija
03.12.2017 |

Olen äiti ja hoidan myös iäkästä ja sairasta isääni. Hoitaminen on välillä raskasta, koska käyn myös töissä ja teen kotitöitä, mutta yleensä kyllä sujuu. Asia, mikä on ajan myötä alkanut ärsyttää, on se, että isäni antaa lapsilleni isoja summia rahaa, kun lapset käyvät isäni luona. Periaatteessa tuollainen on hyvä juttu, mutta olen monesti ollut ihmeissäni, kun isäni sanoo, ettei hänellä ole rahaa ja vähän aikaa sitten hän on antanut lapselleni usean kympin.
Olen sanonut isälleni, että pyydä lapsiani tekemään jotain sen eteen, kun he saavat rahaa. Ei hän halua, eivätkä lapset todentotta tee mitään.
Taidan olla aika karmea tyyppi, kun tällainen ärsyttää minua...
ja kyllä: minäkin mielelläni ottaisin sitä rahaa tehdystä työstä, ainakin nyt.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Vierailija
2/2 |
03.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kokeile joku hoitamisjuttu jättää tekemättä, ja sano, että varmaan ne tekevät mielellään, jotka saavat häneltä rahaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän neljä