Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiitos herkan ja tunteellisen luonteeni seka vilkkaan mielikuvitukseni minulla on vilissyt pitkin paivaa mielessani ja silmieni edessa se Pietarsaarelaisvauva:´´(

Vierailija
10.04.2006 |

se että hänet on tapettu erittäin raa´asti ja julmalla tavalla on psyykeelleni hieman liikaa koska olen myös hihitellyt asian vuoksi ja se on ns alkeellinen defenssimekanismi ihmisen kohdatessa jotakin sellaista mitä mieli ei oikein kykene sulattamaan.

Miksi ne raakalaiset eivät " vain" voineet listiä sitä vauvaa, miksi sille pienelle viattomalle vauvalle piti aiheuttaa turhaakin turhempaa kipua ja tuskaa?? ja mitähän ne on sille sitten tehneet? kaikenlaista ällöttävää vilisee mielessä mitä en edes viitsi ääneen tässä sanoa aina kiduttamisesta lähtien. Vaikka niin kai ne on tehneetkin eli kiduttaneet sitä kunnes kuoli kun kerta tapa ollut reittäin julma ja raaka.

Oksettaa ja tekisi mieli itkeä:´´(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

missä niin sanotaan??

Vierailija
2/4 |
10.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mää en oo koskaan tajunnu miten joku alkaa miettiin tollasia koko päiväksi jostain josta ei mitään tiedetä (kerrota kuin pääpiirteet) ja kun ei tapauksen henkilöitä tunne.



Pakkoko sun on mässäillä tolla asialla? Jos et kykene lopettamaan siitä ajattelua niin mene juttelemaan jollekulle asiantuntijalle.



Ja jos joku nyt ajattelee että onpa siinä kylmä ihminen joka ei välitä pienen vauvan kohtalosta, kahen seon (tai yhden) teoista ja että minkäs ap mahtaa itselleen kun ajattelee murhenäytelmää niin kyllä rajat pitää vetää johonkin -vaikka siihen ettei tiedetä mitä tapahtunut tuntemattomille ihmisille, määkin tunnen sympatiaa, mutta pakkoko tällä on mässäillä? Lopeta, niin ei itketä. Vai onko se niin että mitä enempi vatvoo tuntemattomien ihmisten elämää sitä sympaattisempi on??

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

en usko kidutukseen. Pahoinpidelty kuoliaaksi muutamalla iskulla tai tukehdutettu. Todella vastenmielinen ja surullinen tapaus.

Vierailija
4/4 |
10.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

etten jaksa enää tuntemattomien asioita vatvoa. Raakaa ja julmaa se on minustakin, mutta kohtuus kaikessa. Jos noin vahvasti reagoi täysin vieras ihminen, niin silloin ei ole kovin hyvin pullat uunissa... Saat murehtia koko elämäsi milloin mitäkin ja kantaa kaikkien muidenkin murheet! Älä kukuta itseäsi suotta asioilla, joille et voi mitään!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi neljä