Geenimanipulaatio ja rokotukset
En syö geenimanipuloitua ruokaa. Suosin luomua. Ajattelin ottaa hepatiittirokotuksen mutten sitten ottanutkaan. Rokote on geenimanipuloitua virusta tai jotain.
Pitääkö olla huolissaan?
Kommentit (4)
Elämä on vaikeaa. Antibiootit yleensä syödään eikä rokoteta. Antibiootti otetaan kun on jo sairastuttu, rokote otetaan varmuuden vuoksi.
Ap.
Jos et matkusta riskialueelle tai harrasta irtosuhteita, etkä käytä piikkihuumeita, niin ei tarvitse olla huolissaan. Suomessa ei tarvitse hepatiittirokotusta.
Vierailija kirjoitti:
En syö geenimanipuloitua ruokaa.
Miksi et? Pelotteliko täti-ihminen blogissaan?
Suosin luomua.
Luomu aiheuttaa luonnon tuhoutumista vaatiessaan suuremmat peltopinta-alat. Eiköhän jokainen tuote pitäisi tuottaa järkevimmillä menetelmillä, eikä summittaisesti valituilla ja huonosti toimivilla periaatteilla.
Rokote on geenimanipuloitua virusta tai jotain.Pitääkö olla huolissaan?
Ei sen viruksen geenien manipulointi vaikuta sun terveyteesi yhtään mitenkään.
Aika vaikeaa jos yrittää kartella kaikkia lääkkeitä joiden valmistuksessa on geenimuokkauksella osansa. Esim. monet antibiootitkin on tuotettu geenimuunneltujen eliöiden avulla.