HÄÄMUODISSA nyt 2017!
Olen huomannut, että nyt 2017 monet parit ovat menneet kahdestaan naimisiin pienimuotoisesti. Ei enää suuria häitä, ei kirkkoja ja seurojentaloja. Nyt halutaan intiimiä, kahdenkeskistä elämystä. Osa jopa ulkomailla.
Muilla samoja kokemuksia?
Kommentit (6)
Taitaa olla luokkakysymys. Päivä prinsessana on monen haave, mutta esim akateemiset ovat saaneet juhlia niin monet karonkat, vuosijuhlat ja sitsit, että prinsessapäiviä ja hienoja pöytäjuhlia on monet jo plakkarissa.
Häämuodissa on nyt kermaiset sävyt. Ruusujen tilalla pionit. Hääpuvuissa edelleen pitsi, mutta kapeampi malli.
Heinälatohäät on kyllä jo niin nähty. Nyt halutaan kokemuksia.
Ne on niitä köyhiä, jotka menee maistraatissa naimisiin ja viettää ABC:llä juhlansa. Kyllä Helsingin hienoimmat juhlatilat on edelleen täysbuukattuja ja häitä vietetään 2-3kpl/ viikossa niissä.
Joo. Ainakin Helsingissä olen huomannut tämän. Nykyään kun häät maksavat jo melkein sen 30 000€, niin ainakin itse luulen skippaavani sellaiset häät.