Lääkärini ei usko minua!
Sanoin että päässäni kasvaa lahopuu. Olen tätä testannut itsekin monta kertaa. Ja kopaus vaan kuuluu. Mutta lääkärini ei halua uskoa minua vaikka kuinka pyysin häntä koputtamaan päätäni! Mutta ei! Ei usko! Vaivautui laittamaan minut osastolle vaikka olisin halunnut hoitoa tähän lahoon päähän!
Kommentit (6)
Enää reilu kuukausi niin koulut alkavat ja sinullakin on kavereita ja muuta tekemistä kuin trollailla mammapalstalla.
Muistia voi harjoittaa, tee ristisanoja tai muita ajatusta vaativia tehtäviä, myös aikuisten värityskuvia on olemassa, nämäkin aktivoivat aivoja. Syö Omega3-vitamiinia. Ja tärkein nuku tarpeeksi.
Lääkärinä koputtelisin joka puolelta ja pyytäisin näyttämään, mistä kohdasta se on laho. Ei pidä pysäyttää tilannetta, joka saattaa edetä hassuksi.
Lääkärin pitäisi hoitaa ja potilas tietää vaivansa parhaiten. Esim. koukuttuminen johonkin on muka paha asia.
Kaikkihan me jumankekka ollaan koukussa hengittämittämiseen. Vaikka varsinkin kaupungeissa ilma sisältää ties mitä vaarallista, pakokaasut esimerkiksi.
Kun kerta oikeilla tropeilla, mömmöillä, huumeilla saadaan lähes raatokin pystyyn niin miksei käytetä?
Antaa mennä vaan kamaa kaman perään kunnes kaikilla on hyvä olo. Lääketehtaatkin oikein mainostaa että käytä, käytä. Ei muuta kun kunnon aineet jokaiselle niin ei ainakaan välitä vaikka mailma menee päin helvettiä.
Ihmettelen kyllä kovasti, kun ei uskonut..