Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pullovauvojen tiheänimun kaudet?

30.03.2006 |

Mites muilla joiden vauvat juo maitonsa pullosta, onko ollut samantyyppisiä tiheänimun kausia kuin rinnastaruokituilla? Tai jotain sen suuntaisia oireita?



Meillä molemmat kun on olleet pullovauvoja, esikoisesta en enää muista, mutta tytöllä ainakin 3 viikon iässä oli sellainen tyytymättömyys kausi, pari päivää kun ei nukkunut kunnolla ja söi vähän väliä. Nyt tyttö 6 viikkoa ja tänään taas heräillyt suunnilleen tunnin välein vaikka aiemmin on nukkunut neljä, viisikin tuntia putkeen päivällä.



Kai pullovauvoillakin siis tiheänsyömisen kaudet on kuten rintaruokituillakin, eihän se lapsi tiedä eikä välitä mistä maito tulee. Muiden kokemuksia?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
30.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ainakin on tiheänsyömisen kausia vaikka pullosta maidon saakin. Juuri nyt on sellanen menillään ja maitoa pitäs saada jatkuvasti. Inkku nukkuu normaalisti 3-4h putkeen, mutta nyt heräileen 1-1,5 toista välein syömään. Kohta taas tasaantuu :)



Birdy Ja Rinkeli 7vk

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla