AV palstalla mies on nelikymppisenä "vanhus jolle alle kolmekymppiset liian nuoria". Beckham 43 ja 20+ naiset kuolaavat perään.
AV palstalla mies on nelikymppisenä "vanhus jolle alle kolmekymppiset liian nuoria". Beckham 43 ja 20+ naiset kuolaavat perään.
klo 10:12 | 29.5.2017
Ikä ei todellakaan ole miehellä ongelma jos muuten on asiat kunnossa: treenattu ja varallisuutta.
Sivut
Pitää olla myös Beckham.
Joo. aika harva av-palstan nelikymppisistä peräkammarin pojista näyttää Beckhamilta tai omistaa miljoonia.
Beckhamia ja suomalaisia 40v miehiä ei voi verrata edes samassa lauseessa :Dne ovat kuin yö ja päivä.
Ei tarvitse olla Beckham.
20 vuotta ei ole mikään ikäero jos tasokas miesi.
Tosi harva 40v. Suomalaismies on treenattu, ne vähän liikkuvat luulevat olevansa kunnossa ja treenattuja, juupa juu.
Noh, eipä ole suominaisetkaan mitään victoria beckhameja samanikäisenä, vaan aikamoisia mätisäkjejä suurinosa.
Ja koska Madonna saa nuoria miehiä, ja Cher, kaikki 60-70v naiset saavat? Tai sitten nuo julkkikset ovat poikkeuksia, monella tavalla, ja meille taviksille on eri säännöt.
Ei kyllä luulisi, että kenellekään normaaliälyiselle tätä tarvitsisi selittää.
Melkoiset harhat on, jos tavallinen suomimies alkaa verrata itseään Beckhamiin.
No mä en kyllä tunne yhtäkään parikymppistä naista, jotka kuolais Beckhamia ;D. Onhan se ikäisekseen hyvännäköinen, mutta kyllä alle 30v komistus pesee sen mennen tullen. Toki vanha rikas mies joillekin kelpaa, lähinnä rahojen takia. Itse en vois kuvitella seuruselevani yli 40-v miehen kanssa ikimaailmassa, vaikka olis kuinka rikas ja vaikka olis itse Beckham. On myös eri asia "kuolata" jotain, kuin oikeesti olla suhteessa sen kans. Ja eiköhän livenä Beckhamkin ole aika ryppyinen naamastaan, kroppa kyllä loistava. SE, mitä on pään sisällä on kuitenkin tärkeempää ja en vois kuvitella, että kukaan tuon ikäinen olis ajatusmaailmaltaan samanlainen kuin 20 v nuorempi. Ja jos olis, se olis aika onnetonta. Plus katoppa tavallista nelikymppistä suomimiestä...nii-in.
[quote=M34v.]Noh, eipä ole suominaisetkaan mitään victoria beckhameja samanikäisenä, vaan aikamoisia mätisäkjejä suurinosa.[/quote
Ei varmaan kaikki, mutta ylipainoisia on meissä miehissä enemmän:)
Status ja miljoonat saattaa puuttua, mutta vastaava / parempi ulkomuoto voi 43v:llä löytyä ihan suomestakin. Kovin yleistä se kyllä ei ole.
Eiköhän monelle nuorelle miehellekin kelpais tiimmit ja kauniit itseään paljon nuoremmalta näyttävät viiskymppiset julkkisnaiset mut joku peruspirjo sen sijaan ei.
No niinpä!
Haaveilet siis nuoresta naisesta? No eihän tuo nyt mahdottomuus ole, mutta itse hyvinsäilyneenä nelikymppisenä naisena ottaisin mieluusti myös nuoremman miehen. Suotakoon se sitten molemmin päin. Sitä paitsi miksei koskaan puhuta kemioista tai luonteesta? Puhutaan vaan tästä iästä. Todellisuutemme on erittäin ikäkeskeinen.
Tjooh...mulla olis tuossa naapurissa kaksi reippaat 40-v miestä...toinen painaa arviolta 130 kg ja on kalju, paitsi kaljun sivuilla vähän tukkaa. Pukeutuu kuin vanha pappa, kuuntelee heviä ja ajelee rämällä autollaan. Toisella roikkuu pitkä tukka likaisena, jalassa aina samat likaiset ja rikkinäiset verkkarit, tupakka hampaissa. Siinä sitä suomalaisia jättipotteja!
Eihän nelikymppiset miehet täällä niin vanhaa kuin kolmekymppistä huoli. Ja siitä se kritiikki yleensä lähtee. Kyllä kolmekymppinen on nelikymppiselle vielä jollain lailla realistista, jos nelikymppinen on hyvin säilynyt.
Yksi kypsyyden mittari on se missä mielestään kulkee "vanhuuden raja". Ei sillä, että 2-kymppisen pitäis seurustella 4-kymppisen kanssa, on vaan mielestäni noloa pitää vielä siinä iässä 4-kymppistä vanhana.
Oikeassa elämässä me huolimme, tällä palstalla on vaan mieöenterveysongelmasia lassukoita.
Ja katsokaa vaikka Dannyä ja Erikaa :D Ihan normisettiä. Muuten vaan pitää vakuutella lehdissä että charmi ja rakkaus. Rahalla ja urabuustillahan ei tietenkään ole mitään tekemistä asian kanssa.
Sivut