Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Itkupillit on kauppiaiden riesoja!

Arvostettu kauppias
29.04.2017 |

Autokaupoista keskustelupalsta kun on, niin laitellaanpas tapaus toiselta palstalta. Siinä on täyspäisille miettimistä, miksi joskus saattaa autokauppiaalla ola "hermo pinnassa" kuin huutokauppakeisarilla konsanaan!

"Itse ostin käytetyn auton (98vm nelikko 1.8t audi) liikkeestä, kun tuli edellinen vedettyä puuhun. Maksut yms. onnistui hyvin, auto ajoon heti.
Sitten alkoi alamäki, kaverin kanssa monta kuukautta mietittiin kun liikkuu niin laiskasti. Tutkimalla selvisi että ahtimesta oli hukkaportin läppä siirtynyt katalysaattorin puolelle.
Ahtimen vaihdon jälkeen vaihelaatikko rupesi ääntämään, kytkin luistamaan.. Eivät tietenkään suostuneet maksamaan korjausta, (osto päivästä kulunut 2kk) vaikka olin useaan otteeseen ollut heihin yhteydessä että onko autossa jotain vikaa.

Jälkikäteen selvinnyt että autoon ei ole vaihdettu nokka-akselien kiristintä eikä ketjua vaikka se olisi pitänyt vaihtaa 200tkm kohdilla. Älkää p*rkele ostako XXXXXXXXX-liikkeestä yhtään autoa, kusettavat päin naamaa ja pitkittävät asioiden selvittelyä että voivat vedota ettei ole enään heidän ongelma koska aikaa kulunut yms. "

Ettäpä näin. Hyvää wappua kuitenkin, kaivelkaahan punaliput esiin ja marsmars marsseille siitä!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
29.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ihme, että pulju tuottaa tappiota.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla