Miten poistatte karvanne ja mistä?
Erityisesti alapään ja kainaloiden ajelu ärsyttää ihoa. Ajan koneella joka toinen päivä. Jaloista epiloin. En pysty epiloimaan alapäästä tai kainaloista koska sattuu aivan liikaa.
Miten te muut poistatte karvojanne?
Kommentit (7)
Pinseteillä peräaukosta nyppimällä.
Itse käytän stendaria. Anus- ja tussukarvat oikein "räjähtää" pois kertalaakista. Sitten vaan kunnolla tiigeribalsamia ja seuraavana päivänä rakastelemaan lesbokumppanin kanssa. No fear!
Vierailija kirjoitti:
Pinseteillä peräaukosta nyppimällä.
Hupinsa kullakin.
Kainalot kuumavahalla tai sokerilla noin kahden viikon välein. Sääret kesäkaudella samoin vahalla tai sokerilla. Ei mitään typerää sänkeä, eikä tarvitse aĺvariinsa olla karvanpoistopuuhissa.
Sattuuko sokerointi kainaloista jos vaikka kävisin kosmetologilla?
Ap
Kainalot joka toinen päivä, bikinirajat kun ehdin ja muistan. Sinkun elämää :') Muuten olen niin vaalea etten jaksa mitään sääriä tai käsivarsia.
Sokerointi kosmetologilla about kuukauden välein. Kainalokarvat kasvaa nopeiten mut sokeroinnin ansiosta karva ohentunu huomattavasti.