martina taivastelee nykynuoria
Martina on jo pienestä pitäen oppinut, että asioiden eteen pitää tehdä töitä ja mitään ei tule ilmaiseksi.
Näin puhuu nainen, joka vain kasvatti ulosottovelkojaan, niin kauan että oma äiti maksoi ne pois ja nyt elää rikkaan miehensä siivellä.
Kommentit (8)
Vierailija kirjoitti:
Onhan hän tehnyt uraa salarakkaanakin
Sehän onkin rankkaa duunia, hiki lentää ja päivän päätteeksi on loppuunväsynyt ja kaikkensa antanut.
Suomen tunnettu salarakas ja tositv-bimbo onkin paras puhumaan. Kuvittelee, että muutaman fiksumman vuoden jälkeen ihmiset ajattelisivat hänestä jotenkin eri lailla.
Vierailija kirjoitti:
Onhan hän tehnyt uraa salarakkaanakin
Niin ja työskennellyt alostonmallina Hustlerille, rankkaa työtä asioiden eteen
Mikä Martinan työ ja ura on? Puolialastomana keikistely, oman elämän revittely telkkariohjelmissa, salarakkaus, tuomiot rikoksista koita en nyt tähän hätään muista. Kohujulkisuus urana ja elämäntehtävänä?
Lisäksi Martina varmaan tapaa enimmäkseen niitä nuoria jotka vain hakevat kuuluisutta kun ei ole rahkeita muuhun. Jos Martina menisi jonnekkin yliopistoon, muihin oppilaitoksiin tai harrastuksiin hän voisi löytää aika erilaisia nuoria.
Mä en oo vieläkään ymmärtänyt että mitä muuta Martina tekee työkseen kuin järjestää Miss Helsinki-kisaa. Hirveesti aina kertoo käyvänsä kuvauksissa ja kyllähän häntä näkee useasti naisten ja iltapäivälehtien sivuilla, mutta onko tuo kuvauksissa käyminen sitä kovaa työtä?
Onhan hän tehnyt uraa salarakkaanakin