Tietääkö joku näistä paikoista?
"Tarjoamme mieluisan projektin, jossa tehtävänäsi on tehdä D-vitamiiniin liittyviä tutkimushaastatteluita suomalaisiin kotitalouksiin ja markkinoida D-vitamiinia."
Useammalla firmalla näitä paikkoja auki. Onko "pakkomyyntihommaa" siis?
Ei, en soita ja kysy. Siksi.
Kommentit (5)
Ei olisi minun työni ainakaan. Citymarketissa on aina välillä näitä vitamiinityyppejä ja he ovat helskutin ärsyttäviä! Samanlaisia jamppoja on myös soitellut minulle ja aina en valitettavasti jaksa olla ystävällinen. He kyselevät kuinka syömme, kuinka paljon d-vitamiinia käytämme jne. ja kas, heillä on tarjota juuri meidän perheelle sopiva ja mietitty vitamiinivalmiste nyt vain ysiysi! Unohda.
Puhelinmyyntiä tuo on. Aka pas*ahommaa jota lähes kaikki vihaa, niin myyjät kuin asiakkaatkin. Vain huijarit tykkää.
Ok, eli taas hämäävä ilmoitus. Todella reilun kuvan antaa työnantajasta....
Tämäkin kuulostaa samalta:
"Työ pitää sisällään asiakkaiden haastattelemista, tulosten tilastointia, raportointia, asiakaspalvelua sekä markkinointia ja neuvottelua, eli saat kokemusta monelta eri osa-alueelta."