Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

VAROITUS - Nozoilin haitat!

teollisuuden koekaniini!?!
07.02.2017 |

Vähänpä sitä varoitellaan tämmöistenkin tuotteiden haitoista kuin seesamöljy nenään - muka luonnollinen tuote ja hoitava, hah. Käyttötarkoitus siis kuivien limakalvojen hoito. Kokeilin tuotetta viikko sitten, ensimmäisen illalla nenään suihkautetun annoksen jälkeen limakalvot olivat nenässä ja kurkussa tosi kipeät loppuillan. Tuumailin vielä tuolloin, että kyse on ehkä kuitenkin vain siitä, että todellakin kuivat limakalvot tästä ärtyivät ja parempi jatkaa käyttöä, vrt. ensimmäisen kerran laittaessa perusvoidetta tosi kuivalle iholle se kirveltää. No seuraavana aamuna epämukava tunne oli poissa, joten päätin laittaa tuotetta nenääni vielä uudelleen. Ja se oli virhe! Polte ja kipu palasi miltei välittömästi ja kahta kauheampana, ja iltaa kohden olo muuttui jo tosi huonoksi, levisi syvemmälle kurkkuun ja seuraavana aamuna olin sairastunut täysimittaiseen yskä-nuha-kurkkukipu-päänsärky-flunssaan, ja sitähän nyt sitten arvatenkin podetaan koko pitkä kevät kun kerran on taudin saanut!!!

Että eipä taida todellakaan olla ihmiselle sopivaa myrkkyä tuokaan, päinvastoin kuin luvataan, saakin elimistön suojapinnat ärsytyksellä heikennettyä ja seuraavaksi iskee sitten virusinfektio ja kohta on koko kansa ostamassa saman yrityksen seuraavaa erinomaista hoitotuotetta vitamiini-kofeiini-särkylääke -cocktailia naurettavaan kilohintaan apteekin hyllyt tyhjäksi flunssassa kärvistellessään!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oisitko mahdollisesti allerginen?

Vierailija
2/5 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi puh sun kanssas... Monestako tuotteesta oot jo varoitellut, oisko tää kolmas?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vinkki: laita nenääsi pikkurillilläsi puolikkaan herneen kokoinen nokare bebanthen emulsiovoidetta. Lisäksi otat samaan pikkurillinpäähäsi vähän vettä ja tunget sen veden myös sieraimiin. Sitten otat vessapaperin palan ja painelet sieraimesi yhteen, jolloin vesi-rasvaseos leviää sieraimiisi kunnolla. Sierainten aukon ulkopuolelta pyyhit ylimääräiset kostaudet pois. Kosteuttaa paljon paremmin kuin ruiskutettavat öljyt. Ja on pallllllljon halvempaa.

Jos laitat joka pv ja ilta, huomaat, etteivät flunssat tartu juuri koskaan.

Terv. Eräs, jolle nenuerikoislääkäri käski kosteuttamaan nenän limakalvot säännöllisesti, koska oli koko ajan räkätaudissa pari vuotta. Kun nenän limakalvot on kuivat, kaikki flunssapöpöt pääsee iskemään ihan eritavalla kuin kosteisiin limakalvoihin.

Vierailija
4/5 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinulle ap ko. tuote ei tosiaan näytä sopivan. Mutta useimpien kokemus ei ole tuollainen. Itse olen allergikko ja Nozoil on mulle ollut vuosia oikein hyvä tuote limakalvojen kosteuttamiseen.

Vierailija
5/5 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jospa alkuperäinen syy siihen kipuun oli se, että olit jo sairastumassa flunssaan? Aloitus on jotenkin älyvapaa. Kun siis ei flunssa itsestään mistään öljystä tule, vaan flunssaviruksista, joita voit saada ihan mistä tahansa -- vaikka omista sormistasi siinä samalla, kun laitat sitä nenäsuihketta nenääsi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan kahdeksan