LOSTia pidemmälle nähneet?!
onko ne elossa jotka oli siinä toisessa osassa konetta. Siinä mikä tippui viidakkoon?
Entä ketä on ne Othersit on?
Kommentit (13)
t. 2 tuotantokauden 16. jaksoon asti katsonut
Eihän siinä tapahdu yhtään mitään.
Alussa hehkutettiin, että on erittäin addiktoiva sarja. Olen katsonut kaikki tähän mennessä esitetyt jaksot, mutta mitään tekemistä addiktoinnilla sillä sarjalla ei kyllä ole. Olen odottanut, että jotain alkaisi vihdoin tapahtua, mutta turhaan.
Sarja tulee vaan niin hyvään aikaan. Lapset nukkuu ja itseä ei vielä väsytä. Muutakaan ohjelmaa ei silloin tule. Mutta taidanpa keksiä parempaa ajanvietettä tuoksi ajaksi tästä eteenpäin. Vai alkaako siinä vihdoin tapahtua jotakin?
Nappaavat lapset ja vahvat siitä toisesta sakista joka on selviytynyt. Jostain syystä Sawyer tunsi nimeltä toisten pomon Zeke. Asia joka on jäänyt vaivaamaan, mutta en ole vielä saanut siihen vastausta. Olen nyt kai jaksossa 14, ihan varma en tohdi numerosta olla. Ensin näytetään miten kaikki ovat jollain tapaa hyviksiä ja nyt näytetään miten ne samat tyypit voi olla pahiksia esim. Saidin kiduttaja tausta tulee taas esille
Ei siis ole ranskalaisnaisen keksimää..
Sieppaavat Clairen pian nähtävissä jaksoissa.
jaksoin kattoa eka kaudesta 16 osaa, sitten hyytyi. Boring.
on se, kun kaikki henkilöt limittyvät toisiinsa pikkuhiljaa.
Esim. korealaismiehen " esittelymuistelossa" eräs pikkutyttö katsoo telkkua, jossa näkyy Hurley, se pulska poika siis.
Sawyer istui Jackin isän kanssa kapakassa. Jack lenkkeili luukkuäijän kanssa samalla stadionilla. Said oli rintamalla saman jeepin kyydissä Katen isän/isäpuolen kanssa. Tuleeko kellään mieleen muita?
ja Sayid kysyi voiko tämä vahtia hänen laukkuaan
vähän aikaa.
Jack pelasti kolarissa loukkaantuneen naisen(jonka kanssa
meni myöhemmin naimisiin),toinen osapuoli
kolarissa oli Shannonin isä,joka kuoli.
Shannon ja tämän äitipuoli menivät sairaalaan
ja käytävällä Jack käveli ohi.
Michael soitti lentokentältä äidilleen,taustalla
Locke meni pyörätuolillaan ohi.
Tiedemiesten työn tarkoituksesta en ole varma, mutta lapsia he kaappaavat sen takia, että lapsista koulutetaan työn jatkajia. Nämä sarjan päähenkilöt ovat joutuneet saarelle tarkoituksella.
Heistä osa selviytyi,mm. Rosen mies,ja se nainen
jonka kanssa Jack jutteli terminaalin baarissa ennen
lähtöä...