Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tehdä, kun mies ei HALUA vietellä naistaan?

Vierailija
15.03.2006 |

Mieheni on luonteeltaan vähän saamaton, passiivinen. Hän ei VIITSI nähdä vaivaa joihinkin vastenmieliseltä tuntuviin asioihin kuten minun viettelemiseeni. Seksi kyllä kelpaa aina JOS minä teen aloitteen. Ja jos en tee aloitteita, hän kuulemma haluaisi seksiä useammin, mutta aloitteita hän ei itse tee silti! Olen kyllästynyt tekemään lähes aina aloitteet. Ennemminkin haluaisin, että mies olisi aloittellinen ja aktiivinen Mies. Joka osaisi vietellä naisensa. Silloinkin jos hän tekee aloitteen se on jotenkin nössön ja tökerön tuntuista.



Olen jonkun verran yrittänyt opettaa aloitteen tekemistä hänelle, mutta vaikea sitäkään on rautalangasta vääntää: ensinnäkään siihen ei ole jotain yksinkertaista niksiä joka ' aina toimisi' . Pitäisi käyttää luovuutta, herkkyttä ja mielikuvitusta. Ei nainen ole joku napista käynnistettävä kone.



Jos siis jätän aloitteet tekemättä ja odotan kunnes mies tekisi aloitteen (saan odottaa sitä varmaan pari viikkoa ilman seksiä) omat haluni ehtivät jo mennä jäähytilaan sinä aikana, eikä niitä enää saakaan ihan helposti heräteltyä...



Aktiivinen seksielämä ruokkii haluja, mutta en haluaisi olla se aktiivinen osapuoli joka niitä haluja pitää yllä.



Miten opettaa mies viettelijäksi???

Kommentit (13)

Vierailija
1/13 |
15.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies on luonteeltaan melko flegmaattinen; välinpitämätön, veltto, saamaton nahjus, tohvelisankari, nyhverö, tylsä...Muuten hyvä mies, mutta hermot menee tähän kun ei ota vastuuta sänkypuuhista.



Olen ajatellut niin, että teen itse parhaani, olen naisellinen, pehmeä mutta aktiivinen vaimo. Yritän vielä muutaman vuoden koulia häntä, mutta jos ei mies muutu, niin jossain vaiheessa etsin sen kunnon miehen joka osaa dominoida.

Vierailija
2/13 |
15.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haluaisin miehen, joka ottaa haluamansa kulkematta epätoivon oravanpyörän kautta.



Jos olisin sinkku, olisi täällä paikka vapaana rohkealle ja aktiiviselle miehelle. Palkaksi saisi naisellisen ja pehmeän naisen, joka pitää huolta itsestään ja kodista...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/13 |
15.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset




Siis jos mies tekee aloitteen, senkin leimaatte " nössöksi ja nöhveröksi" vai miten se nyt oli.



Ihmiset ovat yksilöitä. Ei kukaan osaa lukea teidän ajatuksianne ja toimia joka hetki, kuten te toivoisitte. Tietysti niistä omista toiveistaan voi ja pitääkin toiselle kertoa.



Ja jotenkin pahalta kuulostaa tuollainenkin elämä, jossa yritetään toista " vielä muutama vuosi koulia ja sitten erotaan, jos ei suju" . Ei kuulosta oikein täydelliseltä sitoutumiselta, jota minun mielestäni hyvä parisuhde vaatii.



Siis miettikää, ovatko omatkin vaatimuksenne jo kohtuuttomia.

Vierailija
4/13 |
15.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tää oli jossain telkkaohjelmassa joskus vuosi takaperin: laittakaa jääkaapin oveen kahden magneetin väliin naru ja naruun helmi. Sopikaa keskenänne kumpi magneetti on " haluttaa/panettaa" -magneetti ja kumpi on " ei vois vähempää kiinnostaa" -magneetti. Aamulla tai päivän aikana sitten merkkaatte helmeä siirtämällä oman " halukkuus-tilanne" ja tästä toinen tietää kannattaako edes yrittää lähetyä. Vois auttaa sellaista passiivista ihmistä tämä kun hän sitten tietää, että nyt jos viitsii edes suunsa avata, niin varmasti saa.

Vierailija
5/13 |
15.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kovin usein en kieltäydy jos mieheni tekee aloitteen joten ei voi johtua siitäkään. Täydellisyyttä en vaadi, mutta kun olisi edes kunnon yritystä.



Ja mitä tulee eroamiseen, niin ei todellakaan huvita olla koko elämäänsä nyhverön kanssa vaikka tähän asti olenkin ollut sitoutunut, jossain vaiheessa tulee kaipuu muualle. HALUAN ETTÄ MINUT VIETELLÄÄN.



Kiitos tuosta magneettivinkistä, se oli ihanan konkreettinen, pitää kokeilla!

Vierailija
6/13 |
15.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen tehnyt aloitteita, vietellyt, koittanut eri tapoja, ostanut kukkia, jne... Mutta 9/10 vastaanotto on ollut jäätävän kylmää. Näin oli ennen. Nyt olen vähentänyt aloitteiden tekemistä, koska jatkuva pakittelu ei varsinaisesti hivele itsetuntoa. Ei ainakaan, jos on TODELLA satsannut siihen, eli tehnyt kaikenlaisia järjestelyjä, ja kaikki menee aivan mainiosti, kunnes vaimo kuivtteleekin, että olisin valmis seksiin. Jääkuningatar astuu esiin.



Nyttemmin olen koko lailla jättänyt aloitteiden teon sikseen, kun yksi hienovarainen vihjaus viikossa on " painostamista" . Vaimo kuulemma haluaisi kyllä seksiä enemmänkin, mutta ilmaisee sen tavalla " olisin halunnut viime perjantaina klo 13:46" . Lue siinä sitten ajatuksia ja ryhdy viettelemään JUURI oikealla tavalla JUURI oikealla hetkellä.



Ei oo helppoo, ei.



M

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/13 |
15.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuulostaa tutulta toi tilanne, mullakin mies, joka mielestään on vihjannut seksiä jos on esim aamuyöllä pari kertaa unissaan hinkannut stondistaan mun pakaraa vasten. et kivaa oli mut en sit herännyt. muutenki varmaan luulee, että hyvän miehen tunnistaa siitä miten nopeasti se saa seksin hoidettua pois alta. toisaalta usein tiedän jo kun se meininki alkaa, että no mä en tule nyt kiihottumaan vaikka toi tekis mitä, ja annan sen sitten tehdä taikojaan enkä sen enempää ala hankalaksi. välillä tulee vaan se fiilis, että tietääkö se mitä avioliitolle tapahtuu kun nainen on tyytymätön sillä saralla. sit ruikutetaan kavereille jälkeenpäin miten paska muija oli ja skoolaillaan toisaalta sitä miten huonosti sillä tulee elämä nyt menemään ku lähti. et morjens.

Vierailija
8/13 |
01.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla samanlainen mies. Ei viitti nähdä vaivaa että kiihottuisin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/13 |
02.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaihtakaa kumppania, älkää täällä valittako.

Ihme nyhveröitä olette. Saatte just sen, mitä ansaitsettekin.

Vierailija
10/13 |
02.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

90% naisista haluaisi 10% miehistä. Mahdoton yhtälö, noista halutuista miehistä ei riitä kaikille naisille. Biologinen kello tikittää yhä voimallisemmin (vaikka osa naisista ei halua tätä itselleen tunnustaa), ja kun naiselle selviää kantapään kautta että oma kapasiteetti ei riitä ykkösluokan miehen saamiseksi, otetaan se joka satutaan saamaan. Joillakin käy tuuri ja saavat ihan ookoo miehen, jonka kanssa voi elää ja olla. Ei nyt mitään kamalaa tunteen paloa, mutta parempi kuin kokonaan ilman.

Joillakin naisilla tuuri ei ole niin hyvä. Jo alkutilanne, eli se että "otin sen vähimmän huonon tarjolla olleista" ei lupaile hyvää pidemmän päälle.

Alfa-miehen vaimolla on selkeänä mielessään ajatus, että jos tuolle ukolle ei ole laadukasta pimpukkaa kotona tarjolla, niin hänellä ei todellakaan ole vaikeuksia sellaista löytää kodin ulkopuolelta. Ukon markkina-arvo on niin hyvä että tarjokkaita on jonoksi asti, ja siinä jonossa voi olla parempiakin naisia kuin rouva itse on. Siispä päähän ei ole syytä jomottaa kovin usein.

Jämämiehen vaimo tietää tilanteensa, ja tunnistaa alfamiesten vaimojen säälivät katseet. Katsoessaan miestään hän muistaa tämän, se muistuttaa häntä siitä että hänen oma tasonsa ei riittänyt alfamieheen, ja se ajatus rassaa pääkoppaa. Tämä saa aikaan negatiivisten ajatusten kierteen. Ukko ei osaa mitään. Ei osaa vietellä. Vonkaa seksiä iljettävästi. Ei halua seksiä. Ei tee kotitöitä. Todennäköisesti vilkuilee muita naisia tai pornoa ainakin. Sitä saa aina hävetä kaverien juhlissa. Seksi sen kanssa ei ole hyvää. Puhuu liian vähän. Puhuu liian paljon. Ei halua keskustella parisuhteesta mikä on ärsyttävää. Lässyttää koko ajan jotakin parisuhdejuttuja joka on ärsyttävää.

Ja mikä pahinta, kaikkien noitten negatiivisten ajatusten takana kaikuu toteamus: Tuon tasoisen miehen saamiseen oma potentiaalini juuri ja juuri riitti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/13 |
11.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

oletko kertonut tämän suoraan ja monta kertaa

Vierailija
12/13 |
12.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisiko naiset kertoa hyviä vinkkejä tähän paljon puhuttuun viettelyyn? Kaikki naiset sitä toivoo, mutta miehet eivät välttämättä tiedä mitä tehdä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/13 |
12.10.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuinka monta kertaa mies on saanut rukkaset? Ainakin itselläni laski kiinnostus viettelyyn, kun kovan yrityksen jälkeenkin tuli toistuvasti pakkeja. Tuon jälkeen lähestymisyritykseni muuttuivat suoraviivaisemmaksi ja lopulta loppuivat kokonaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä viisi