Veteraanien muisto häpäisty, muistomerkkejä ja hautoja sotkettu ulosteella - itkettää
Tämänkö takia minunkin isoisäni vietti nuoruutensa parhaat vuodet sodan helvetissä? Psyyke niin palasina, että pystyi puhumaan siellä tapahtuneista asioista vasta viimeisinä elinvuosinaan. Painajaiset eivät tainneet loppua kokonaan koskaan.
Ja nyt vuonna 2016 suomalaiset isänmaallisiksi itseään väittävät kutsuvat kulkueeseensa ITSENÄISYYSPÄIVÄNÄ natseja ja vielä ulkomailta häpäisemään Suomen sankareiden muistomerkkiä?
Kommentit (34)
Pohjoismainen vastarintaliike haluaa arjalaisen valtion Pohjoismaihin. Isänmaallisuutta siinä ei ole pätkääkään.
Olen erittäin pahoillani, että heikkolahjaiset rikkolliset ovat tehneet jotain noin kuvottavaa.
Sionistit tätä soppaa hämmentävät. Ne ohjaavat natseja naamioituen natseiksi jostain ruotsista. Teidän pitäisi osata katsoa tuota shakkia muutama kierros edellä niin kaikki avautuisi kuka tätä maata sotkee!
Vierailija kirjoitti:
Punikkikommarit asialla.
Miten sinä edes kehtaat? Vaan kyllähän te taidatte kehdata.
Näiden sotkijoiden ja selitteljöiden kaltaiset selkärangattomat olmit eivät ole isänmaallisuutta nähneetkään! TOivottavasti syylliset laitetaan vastuuseen ja häpeäpaaluun
Vierailija kirjoitti:
Pohjoismainen vastarintaliike haluaa arjalaisen valtion Pohjoismaihin. Isänmaallisuutta siinä ei ole pätkääkään.
Hassua sinänsä, että tästä jotkut natsit Suomessakin vouhottavat, vaikkeivat suomalaiset edes ole mitään arjalaisia.
Olisi tosiaan mielenkiintoista tietää ketä ne sotkijat oikeasti olivat. En yllättyisi vaikka kyseessä olisi joku lavastus.
Vierailija kirjoitti:
Olisi tosiaan mielenkiintoista tietää ketä ne sotkijat oikeasti olivat. En yllättyisi vaikka kyseessä olisi joku lavastus.
No on se nyt kumma kun kukaan ei tunnu tietävän, ei edes järjestäjät. Tyhjästäkö ne sotkut sinne on ilmestyneet???
Tajuatko kuinka idioottimaiselta tämä selittely kuulostaa? MIKSI ASIAAN EI PUUTUTTU HETI????
Mistä tässä nyt on kysymys ? Linkkiä kehiin,en ole mistään tuollaisesta kuullutkaan. .
Jos tällaista häpäisyä on tapahtunut, miksei siitä näy missään uutisissa?
Jaa.
Kunnioita veteraaneja juuri sen takia, että voimme elää maassa, jossa joku voi oikeasti mennä sotkemaan esimerkiksi veteraanien hautoja ilman, että joutuvat pelkäämään henkensä puolesta. Ei tämä nyt sentään mikään Venäjä ole!
Onhan se toki kurjaa, mutta muuten olen sitä mieltä, että veteraanitabu on Suomessa rikottava. Voisi sen toki tehdä nätimminkin...
Ensin se lähde kiitos ennenkuin uskomme!
Vierailija kirjoitti:
Mistä tässä nyt on kysymys ? Linkkiä kehiin,en ole mistään tuollaisesta kuullutkaan. .
Siis miten täällä voidaan puolustella tuota mitenkään? En ymmärrä
"Kansanedustaja Ari Jalonen (ps.) on suivaantunut itsenäisyyspäivänä Helsingissä marssineen 612-kulkueen jäsenten toiminnasta Hietaniemen hautausmaalla.
Ilta-Sanomien
mukaan kulkueen jäsenet sotkivat hautausmaata ja jättivät jälkeensä runsaasti soihtuja. Muun muassa rauhanturvaajien muistomerkin maljassa oli poltettu nuotiota. Myös sankariristille vieviä portaita oli roskattu."
Tuossa puhutaan ROSKAAMISESTA, mikä sekin tietenkin on rumaa, mutta mistä tuo on tempaistu tuo ap:n ULOSTEELLA sotkeminen?
En olisi kuuna päivänä uskonut tällaista tapahtuvan Suomessa, minä olen kuvitellut että edes veteraanit olisivat sellainen yhdistävä tekijä ihmisille.