Oaklandin teknobileissä kuoli suomalaisnainen - mietittekö te paloturvallisuutta kirppiksillä yms. Mestoissa joissa käytte?
Kommentit (54)
Kirppiksillä joskus olen ajatellut että ei kiva mesta ja äkkiä pois. Esim. Osittain sokkeloisessa kellarissa olevat paikat Helsingissä. Ihme että saa pitää auki?
En, koska en usko että tuollainen "tapahtuma" osuisi omalle kohdalle.
Vierailija kirjoitti:
Mistä tiedät että oli nainen?
Minunkin lukemassani oli mainittu naiseksi, mutta en muista mistä luin.
Nainen oli, nätti blondi. Osanottoni. Tuo bilepaikka näytti kauhealta, helposti syttyvää romua kaikkialla.
https://www.google.fi/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2016/dec/05/oak…
Voiko suomalaisen nimi olla donna?
Ainakin kerrostaloasuntoa ostaessa mietin. Joskus toki muutenkin jos on epäilyttävä paikka niin aina on pelastautumissuunnitelma päässä. Töissä helpottaa kun on kaksi ovea eri rappuihin. Kirpputoreilla ei tule juurikaan käytyä kun siellä haisee epämiellyttävältä.
Paljonkohan huimausaineet ovat vaikuttaneet kuolonuhrien määrään? Eikö tuommoiset ravet ja teknobileet ole tulleet tunnetuksi amfetamiinijohdannaisista?
Vierailija kirjoitti:
https://www.google.fi/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2016/dec/05/oak…
Voiko suomalaisen nimi olla donna?
Ei
Tuo oli kuulemma se sama joogaope joka oli puuhaamassa enImmäisenä Jimillä muistomerkkiä. Sillä Jimillä on kyllä huono karma.
En mieti.Elämä menisi ihan piloille jos pitäisi koko ajan olla kuin viisas Elsa joka pelkäsi että taivas putoaa päälle.
https://www.instagram.com/p/BNNGISqBft_/
Tuo mieskin kuoli. Viimeinen kuva heistä kuulemma. Asuiko nuo Leppävaarassa ?
Linkissä kuvia ko. paikasta ennen paloa. Voin kuvitella millainen kuolonloukku toi on ollut kun on täynnä kuumaa savua :( redditissä oli yhden tuolta selviytyneen kertomus ja oli ihan sattumankauppaa että löysi ulos. Toiseen kerrokseen johtaneet portaat (siellä oli ne bileet) oli rakennettu kuormalavoista ja niissä mahtui yksi kerrallaan kulkemaan.
Vierailija kirjoitti:
https://www.instagram.com/p/BNNGISqBft_/
Tuo mieskin kuoli. Viimeinen kuva heistä kuulemma. Asuiko nuo Leppävaarassa ?
Ulkoministeriö puhui yhdestä suomalaisesta. Kuoleman hetkellä oleskelulupa ei tee suomalaiseksi.
Kaupoissa jne harvemmin, se täytyy myöntää. Mutta esim.hotelleissa ollessamme tarkastanut poistumisreitit.