Olen 18v ja näytän kuulemma 12-13-vuotiaalta...
Mä oon 18v lukiotyttö (abi siis), ja mua lullaan yleensä 12-13 vuotiaaksi... En ole ees mitenkää lyhyt tai silleen (166cm) mut tosi siro ja babyface. Viimeks pari päivää sitte kuulin kun yhet kakkosluokkalaiset tytöt joita en ollu nähny ennen katto mua ja sano hiljaa toisilleen, että "mitä toi pikkutyttö tekee täällä". En saa itteeni ees meikillä näyttämään yli 15-vuotiaalta. Mä tykkään kyllä mun ulkonäöstä, mutta olis kivaa näyttää edes suunnillen oman ikäiseltä, et sopisi muiden teinejen joukkoon.. En tarkoita, että 18-vuotiaan pitäisi näyttää aikuiselta, mutta edes teiniltä... No, ehkä mä sitte 40-vuotiaana näytän 18-vuotiaalta :D
Näytän nuoremmalta kun 14v pikkusisko...
Jotain vinkkejä miten sais itteensä vanhemman näköiseksi? :)
Kommentit (15)
Luulen että miehiä ei haittaa vain päinvastoin ovat entistä kiinnostuneempia.
Voi kauheaa! Syvimmät sympatiani ovat puolellasi. Älä kuitenkaan huoli, kyllä ikä tekee tehtävänsä sinunllekin. Jos on kiire, niin lihominen, auringonotto, polttaminen, alkoholi tai huumeet nopeuttavat vanhenemista. Tatuoinneistakin voi olla apua.
Ehdit olla vanhan akan näköinen koko loppuelämäsi joten nauti nyt kun sitä nuoruutta vielä piisaa.
Teet kuitenkin asioita joita 12v. ei tee ja käyttäydyt kuin aikuinen joten se ratkaisee.
Oma tytär täyttää 20v. ja näyttää tosi nuorelta kun on myös siro baby face.
Onko nimesi Alisa Vainio :D mulle oli järkytys kuulla sen oikea ikä, kun se näyttää ihan joltain 12 vuotiaalta vaikka on 18.
Vierailija kirjoitti:
Ala polttamaan tupakkaa, käyttämään huumeita ja ryyppäämään. Eikä saa unohtaa rasvaista ja sokerista ruokavaliota.
Enpä taida ;) ap
Ala röökaa, nuku vähän aina öisin ja rupea dokaamaan. Leikkaa sellanen long Bob tukka ja käytä vaikka korollisia kenkiä.
Vierailija kirjoitti:
Eih vaan pidä toi. Ihanaa, lähdetkö treffeille?
semmonen peto siellä
Ehkä vaatetuksella ja hiustyylillä voisi näyttää vanhemmalta.
Minäkin olen babyface. Olin juuri täyttämässä 18, niin joku ukko kysyi, että olenko kohta rippikouluiässä. :D Nyt olen 24-v. ja edelleen varmasti ikäistäni nuoremman näköinen, mutta näytän kuitenkin ilmeisesti jo täysi-ikäiseltä... Ainakaan baareissa ja kassoilla ei nykyisin enää kysytä papereita kovin usein. Eli kyllä se siitä ajan kanssa helpottaa.
Me tosiaan näytämme varmaan keski-ikäisinä vielä parikymppisiltä. Sitten muut voivat taivastella, että miten tuokin Taneli-Petteri on tuollaisen itseään puolet nuoremman naisen löytänyt! ;D
Vierailija kirjoitti:
Ehdit olla vanhan akan näköinen koko loppuelämäsi joten nauti nyt kun sitä nuoruutta vielä piisaa.
Teet kuitenkin asioita joita 12v. ei tee ja käyttäydyt kuin aikuinen joten se ratkaisee.
Oma tytär täyttää 20v. ja näyttää tosi nuorelta kun on myös siro baby face.
En mä kyllä käyttäydykkään kun aikuinen, koska en koe olevani aikuinen vaan teini. En kyllä tosin käyttäydy kuin 12v myöskään.
laita kuva niin voidaan ideoida millainen tukka ja meikki sulle sopisi :D ja kerro millaisia vaatteita käytät jne :D
Minuakin on luultu 18v:nä about seiskaluokkalaiseksi. Nykyään ikää 35 ja kysellään olenko jo kirjoittanut 😊 Äiti on 65 ja luullaan nelikymppiseksi, isoäiti 90v ja näyttää 70v:ltä. Että sinulla taitaa olla kans hyvät geenit.
Ps, kun lähestyt 30v, pidät imarteluna että sinua luullaan parikymppiseksi.
Pps. Kreikassa muutama vuosi sitten hotellin vastaanottovirkailijan mielestä näytin samanikäseltä kuin pikkusiskonsa 13v. Ehkä kreikkalaiset vanhenee nopeammin.
Vierailija kirjoitti:
laita kuva niin voidaan ideoida millainen tukka ja meikki sulle sopisi :D ja kerro millaisia vaatteita käytät jne :D
Käytän ihan samanlaisia perus teinivaatteita kun muutkin 15-19-vuotiaat (esim. farkut ja crop top). Tosin monet 12-13v mukulatkin käyttää nykyään semmosia. Mulla on pitkät kultaisen ruskeat kiharat hiukset.
Ala polttamaan tupakkaa, käyttämään huumeita ja ryyppäämään. Eikä saa unohtaa rasvaista ja sokerista ruokavaliota.