Miehille kysymys, jos huomaat että joku nainen on sinuun ihastunut etkä itse ole häneen
Kommentit (19)
Sellainen käytös missä nainen tulee liian lähelle.
Mulle on työpaikalla itseäni huomattavasti vanhempi nainen laittanut käden suoraan polvelleni ja tullut halailemaan kun istun tuolilla.
Ei mua haittais. Oisin enemmän iloinen jos joku musta kiinnostuis, vaikka se ei mihinkään johtaiskaan. Ehkä sitten rajan vois vetää siihen, jos naiselta alkaa tulla selvää lähentelyä ja ei ymmärrä kun sanoo ei.
Tuskin ahdistuisin erityisemmin mistään. Tuntisin itseni imarrelluksi.
En huomaa sellaista, ellei tuu suoraan imeen kyrpää. Sitä ei oo vielä tapahtunu, joten eos.
Olen aika komea ja muutenkin kelpo mies. Ennen kuin menin yhteen nykyisen kanssa niin naiset osoittivat aika usein kiinnostustaan. Nyt 7 vuoteen ei ole kovin suoraa kiinnostusta kukaan näyttänyt ja joskus ajattelen, että sitä olisi pitkästä aikaa kiva saada, vaikka en tilanteisiin tarttuisikaan, koska haluan olla uskollinen.. M29
Jos vastenmielinen nainen puhuu rivoja tai suorastaan tulee iholle, niin silloin kyllä tulisi ahdistus. Eipä sellaista ole koskaan tapahtunut, valitettavasti ei myöskään miellyttävien naisten toimesta.
Hyvä huomata että miehet jopa toivoisivat naisten osoittavan heille kiinnostusta, jopa sellaisten naisten joista miehet eivät ole kiinnostuneet.
En ole ikinä huomannut sellaista,onko joku nainen muka ihastunut minuun? Avokkikin menee aina karkuun eikä laske 1m lähemmäksi.
Imartelevaa kaikki normaali ihastuneen käytös olisi. Saattaisin jopa vaihtaa parempaan jos ihastunut tekisi selväksi että häneltä saisi lämpöä ja rakkautta.
Ahdistavaa on kun ei usko että en ole kiinnostunut vaan jatkaa ja jatkaa.
Vierailija kirjoitti:
Olen aika komea ja muutenkin kelpo mies. Ennen kuin menin yhteen nykyisen kanssa niin naiset osoittivat aika usein kiinnostustaan. Nyt 7 vuoteen ei ole kovin suoraa kiinnostusta kukaan näyttänyt ja joskus ajattelen, että sitä olisi pitkästä aikaa kiva saada, vaikka en tilanteisiin tarttuisikaan, koska haluan olla uskollinen.. M29
Ei millään pahalla, mutta et kirjoittamasi perusteella kuulosta kovin "kelvolta" mieheltä :/
Se on hieman ahdistavaa kun yhden-illan-hoito tulee baarissa vastaan ja rupeaa tarjoilemaan juomia. Näin käy joka kerta kun samaan kuppilaan menee ja näin tää nainen pilaa mahkut saada ketään toistakaan.
M25
Mikä vika? Minusta tuo kelpo mies vaikutti oikein kelvolliselta.
Puhun vain ystävällisesti takaisin ja torppaan kaikki iltateekutsut. Kyllä ne naiset jossain vaiheessa tajuaa.
Minusta naisten oikea tapa lähestyä on katsoa päin ja odottaa, että mies tekee aloitteen, tai sitten ei.
Jos joku tulee väkisin ns iholle ( yleensä vanhemmat naiset yli 50v tai enemmän )
Hyväksyntä on kyllä tavallaan imartelevaa mutta silti liika on aina liikaa.
Yleensä ihmisten kannattaisi etsiä omanikäistä seuraa tai max +-10v omaikä
Kuulemma sellainen, ettei uskota jos ystävällisesti ilmoittaa olevansa naimisissa - vaan jatketaan selvää flirttailua ja painetaan päälle.
nosto