VEIN PIZZERIAAN täytteet pizzaani varten, ja pyysin pizzan hinnaksi 5e (kun 1 täytteellä 6e, euro per täyte). Arvatkaa miten kävi!
:D
Kommentit (12)
Vierailija kirjoitti:
1: koska voi tulla aids pizzerian pizzojen täytteistä
2: =)
ap
Ootpas pelle
Ravintolaan ei saa viedä omia täytteitä. Vrt, päiväkotiin ei saa viedä lapsen erikoisruokavaliooon liittyviä ruokia kun kylmäketjua ei pystytä varmistamaan.
Joo niin se onkin selvä ettei tiedä mitä orjan lihaa niissä on. Taikina nyt on eri asia, sehän tulee tehtaasta.
Sulla on varmaan rajoitteita? Alat kyhäämään omia pitsoja kotona. Valittelet somessa omaa oloa ja rajoitteita jne.
Sen jälkeen teet rahaa myymällä huonoja pitsoja.
Noilla hinnoilla taisi olla oikein laatupizzeria. Saako sillä kuudella eurolla syödä niin paljon kuin jaksaa?
Jos olet kanta-asiakas, he saattoivat tehdäkin sulle pizzan. Oliko sulla myös omat tomaattikastikkeet ja mozzarellat? Vai suositko ketsuppia ja valmiiksi raastettua "pizzajuustoa" muovipussissa?
Miksi veit omat?