Tupakansavu?
Menettekö odotusaikana minnekään, missä on tupakansavua? Itse mietin, mitä teen, kun esimerkiksi synttäreille kutsutaan illalla sellaiseen paikkaan, missä taatusti poltetaan.
En kyllä pahemmin edes pahoinvoinnin takia voi mennä tupakansavuisiin paikkoihin, tupakan haju on yksi niitä pahimpia itselle tällä hetkellä, mutta vauva tässä menee tietysti edelle.
Kommentit (2)
Appiukko ei suostu kotonaan siirtymään ulos polttamaan vaan polttaa liesituulettimella, vaikka paikalla myös esikoisemme eli hänen 1-v pojantyttärensä :/ Monet kerrat on asiasta sanottu.
Eipä tullut mieleenkään raskausaikana siitä valittaa, omaa tyhmyyttä, eikä ole nytkään tullut. Onneksi tilaa on ja kai se liesituuletinkin " jotain" vetää.
Coe rv jotain, ei tietoa mitä, ainakin toistaiseksi
Passiivinen tupakointihan on vaarallista. Vältän paikkoja, joissa savua. Jos menen jonnekin kuppilaan istumaan, menen savuttomalle puolelle tai sellaiseen, missä on hyvä ilmastointi. Rokkikeikalla mulle tuli todella krapulainen olo savusta ja tunkkaisuudesta.