Luuleeko joku tyrrkysinkku että meille vaimoille on joku uutinen että moni mies pettää, hah mitä tuulitunneleita :D
Kyllä mä tiedän että moni mies pettää ja moni vaimo pettää. Jos olisin kapakassa joka viikonloppu ja vastaan tulisi koko ajan näitä pettäviä miehiä, alkaisin kuvitella varmaan että valtaosa aviomiehistä on pettäjiä.
Totuus kuitenkin on, että ne jotka pettää, myös hakeutuvat herkästi mahdollisuuksien äärelle. On iso joukko miehiä, jotka eivät käy baareissa kun heitä ei kiinnosta rilluttelu tai vieraat naiset.
Kyllä me vaimot tiedämme että pettäjiä on. Tiedättekö te toiset naiset että kuitenkin puolet aviomiehistä on uskollisia?
Kommentit (5)
Vierailija:
Kyllä mä tiedän että moni mies pettää ja moni vaimo pettää. Jos olisin kapakassa joka viikonloppu ja vastaan tulisi koko ajan näitä pettäviä miehiä, alkaisin kuvitella varmaan että valtaosa aviomiehistä on pettäjiä.Totuus kuitenkin on, että ne jotka pettää, myös hakeutuvat herkästi mahdollisuuksien äärelle. On iso joukko miehiä, jotka eivät käy baareissa kun heitä ei kiinnosta rilluttelu tai vieraat naiset.
Kyllä me vaimot tiedämme että pettäjiä on. Tiedättekö te toiset naiset että kuitenkin puolet aviomiehistä on uskollisia?
Vierailija:
Voiko olla niin vaikea ymmärtää, että kyllä siellä baarissa, harrastuksissa ym. on muitakin varattuja miehiä kuin ne joiden kanssa sitten päätyy sänkyyn?
Oma elämä niin surkeaa, että on paljon lohdullisempaa ajatella noin kuin että on paljon ihmisiä joilla oikeasti menee parisuhteessa erittäin hyvin.
Mutta kun tilaisuus tekee varkaan. Olen paljon nähnyt pareja joilla jommalla kummalla on jossain elämän vaiheessa ollut syrjähyppy. Jotkut parit se on hajoittanut,toisia taas vahvistanut.
Meillä ei (minun tietääkseni) ole kumpikaan pettänyt. En silti ole mustavalkoinen ja luule ettei nin ikinä voisi käydä. En petä miestäni,se on varmaa mutten voi sanoa etteikö mieheni sitä tekisi. Hänelle merkkaa perhe ja tulevaisuus meidän kanssa eniten maailmassa. Siltikään en voi sanoa " ei koskaan" . Ollaan onnellisia tässä ja nyt.
Ei tartte edes alkaa epäilemään pettämistä:)
Kyllä sen jokainen tietää että pettäjiä on paljon. Mutta annas olla jos sanot että olet uskollinen ja uskot miehesikin olevan, niin monet sanoo nopeesti et joo joo, usko mitä uskot, kaikki miehet pettää ja sinäkin putoot korkeelta ja kovaa jos luulet miehesi olevan uskollinen...
Voiko olla niin vaikea ymmärtää, että kyllä siellä baarissa, harrastuksissa ym. on muitakin varattuja miehiä kuin ne joiden kanssa sitten päätyy sänkyyn?