Montaako eri asentoa käytätte rakastelussa?
Tämä tarkoittaa keskimäärin samassa yhdynnässä. Ja vain 69 lasketaan mukaan niistä suutouhuista. Luin tutkumuksen asiasta, mutta kerron tuloksista vasta kun saan tietoa palstalaisten tavoista. Itse ollaan 3-4 eri asennossa ennen loppukiriä, jpka tapahtuu meillä aina naisen orkun jälkeen lähetyssaarnaajassa.
Kommentit (22)
Häh, onko niitä monta. Kuulostaa saatanalliselta, hävetkäätten ruojat.
t. lähetyssaarnaaja
95 % takaapäin mutta joskus myös nainen päällä tai edestäpäin naisella kunnolla jalat koukussa
2-4 ehkä keskiarvo.Itse haluaisin kokeilla enempi:D
Vierailija kirjoitti:
3-4 yleensä.
mikä on lempiasentosi?
Tutkimus kertoo, että ne naiset saivat useammin orgasmin, jotka rakastelivat vähintään kolmessa eri asennossa yhdynmän aikana. Mutta tutkijat varoittivat, ettei syy ole eri asentojen lukumäärä vaan se, että ne naiset, jotka harrastavat monipuolista seksiä, ovst sinut vartalonsa kanssa ja ovat leikkimielellä sekstaamassa. Eli asian on toisin päin. Ne, jotka saavat orgasmin, ovat halukkaampia asennon vaihtoon, sillä he haluavat kokea kaikkea kivaa eivätkä välitä siitä, että vartalo näkyy eri asennoissa.
Vain yhtä:
Mä olen polvillani ja kerjään.
Muija makaa kyljellään polvet lukittuna toisiinsa ja esittää kuollutta.
Lääkäri ehdotti tummalle naiselle kymmenennen lapsen jälkee, että ei enempää lapsia. Nainen sanoi, että mies tulee aina päälle kun hän nukkuu selälllään. Lääkäri sanoi, että pitää nukkua vatsallaan. "Tohtori ei tunne meidän Allania", vastasi nainen.
Sanotaan, että 4-5, näilläkin on variaationsa. Esim. lähetyssaarnaajassa mun jalat ovatkin ristissä ylhäällä miehen edessä. Takaa seisten tai sängyssä eli taitaa tulla melkoinen määrä lisää, jos ksikki laskettaisiin.
Ymmärsitkö että nyt kysyttiin keskimääräistä adentojen lukumäärää samassa yhdynnässä. Me tunnemme eri asentoja kymmeniä, mutta emme harrasta niitä kaikkia samassa sessiossa.
Ainakin 13 ymmärsi, yksi sessio, joka päättyy miehen laukeamiseen, kestää meillä yleensä ekalla kierroksella vähintään puoli tuntia. Näitä sessioita on illassa 2 tai 3. Ja kyllä niiden aikana vaihdetaan asentoa ja tehdään juuri sitä mikä milloinkin hyvältä tuntuu suuseksiä ja peppuseksiä unohtamatta.
Ainakin 13 ymmärsi, yksi sessio, joka päättyy miehen laukeamiseen, kestää meillä yleensä ekalla kierroksella vähintään puoli tuntia. Näitä sessioita on illassa 2 tai 3. Ja kyllä niiden aikana vaihdetaan asentoa ja tehdään juuri sitä mikä milloinkin hyvältä tuntuu suuseksiä ja peppuseksiä unohtamatta.
1-2. Useimmiten takaapäin, tuntuu molemmista parhaimmalta.
Takaapäin, lähetys-saarnaaja, ratsastus, laskisin myös 69:in, kun ainakin me saamme orgasmit siinäkin. M
Viimrisin seksi-ilta. Kierros 1;
1. Takaapäin, mies lattialla seisten, minä sängyn laidalla.
2. Minä päällä
3. Lähetyssaarnaaja
4. Mies kyljellään sivuittain, lähärin muunnelma
5. Lusikka
6. Lusikassa peppuun.
Toinen rundi oli minä päällä ja 69.
Ja tosiaan noita variaatioita voi olla todella, tofrlla paljon erilaisia. Tavallisia meillä on esim minä päällä selin, sama asento, mutta mies istuu tuolilla tai sängyn laidalla ja minä olen jalkojeni varassa. Minä pöydällä ja mies seisten. Lähärissä jalat suoraan ylös ja ristiin.
Takaa molemmat seisten.
Seksi on ihanaa!
13
Yhtä eli takaapäin.