Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksei jotkut ihmiset ymmärrä että sen lapsuuden parhaankaverin kanssa tiet vaan saattaa lähteä eri suuntiin?

Vierailija
12.08.2016 |

Voi huokaus.

Mulla oli paras ystävä koko ala-asteen sekä paljon oltiin tekemisissä yläasteellakin eri kouluista huolimatta. Niistä ajoista on nyt 4 vuotta, olen amiksestakin valmistunut jonka kävin eri paikkakunnalla kuin täällä kotipaikkakunnalla josta tää kaveri ei mihinkään oo muuttanut, jäi siis tänne.

Jäätävää syyllistämistä ollu nää vuodet kun koko ajan en jaksa soitella tai porukoilla käydessäni nähdä. Nyt kesälläkin hammasta purren lähdin tän kans baariin, ja se oli yks paskimmista reissuista vähään aikaan. Ollaan kasvettu ihan eri suuntiin, ihan eri mielenkiinnon kohteet ja arvot. Ihan erilaisia ihmisiä ollaan nykyään.

Minkä helvetin takia pitää roikkua ja väkisin olla tekemisissä? Otti äsken päähän kun tää kyseinen ihminen kommentoi mun facebook kuvaan että "aha, ai oot täällä etkä ilmottanu". Laitoin siis kuvan kotipaikkakunnaltani kun oon täällä käymässä äidin luona.

Jumalauta :D kuviot muuttuu ja kaverit vaihtuu. En näe ongelmaa. Mutta siinä näen kun toinen ahdistelee ja syyllistää.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla