Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Puhukaa mulle järkeä

Vierailija
28.02.2006 |

Mulla on iso ongelma, nimittäin olen korviani myöten rakastunut yhteen " tuttava mieheen" . Pahinta tässä tuntuu olevan se etten ole yksin ongelmani kanssa. Molemmat olemme onnellisesti naimisissa mutta, tilaisuuden tullen emme enää saa pidettyä näppejämme irti toisistamme. Melkein päädyimme jo sänkyyn asti mutta, vaikka haluja olis molemmilla ollut, päätettiin olla fiksuja, ainakin toistaiseksi. En ole miestä nähnyt onneksi pariin viikkoon ja luulin jo että tilanne olisi osaltani rauhoittunut mutta, ei. Tänään näin hänet ohimennen kun olin syömässä ja meinasin tukehtua ruokaani kun sydän pomppasi kurkkuun. Hän ei onneksi nähnyt minua. Taas ajatus harhailee ja sydän pakahtuu. Tää on hirveetä. En halua mitään pahaa kummankaan perheelle. Toisaalta haluaisin soittaa ja kysyä onko kaikki ok, koska en haluaisi uhrata kaveriakaan. Tiedän, tiedän kaikkea ei voi saada ja olen paha ihminen. Ennemmin uhraisin oikeasti tämän miehen ja säilyttäisin kyvyn katsoa silmiin hänen vaimoaan. Ehkä etäisyyden pitäminen auttaa tai sitten pahentaa tilannetta. Toisaalta haluaisin selvittää tämän asian hänen kanssaan puhua asiat helki, kätellä, kiittää ja unohtaa.

Takokaa järkeä päähäni.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

No okei, tilanne ei ole ihan sama. Ensinnäkin ollaan ystäviä tän miehen kanssa, mutta hänen naisystäväänsä en tunne kuin ulkonäöltä. Ja tosiaan ollaan tän miehen kanssa ystäviä, enkä koskaan haluaisi ystävänä häntä menettää. Ihastus on vain aika kova. Eikä siis yksipuolista.



Mä oon onnellisesti naimisissa, enkä ikinä pettäisi, mutta kun oikeesti on jo tosi huono omatunto näistä tunteistakin.

Vierailija
2/2 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mieti miltä sitten tuntuu, jos sinulla on omia lapsia ja ne kuulevat mitä olet tehnyt?

Tuollaiset ihastukset tuntuvat suurilta koska oma mielikuvituksesi tekee miehestä niin upean. Oikeasti et sinäkään näytä hänelle huonoja puoliasi eikä hänkään sinulle vaan teillä on " Naamiot" käytössä,vain todella läheinen ihminen eli se joka viettää arjetkin hänen kanssaan tietää millainen hän on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla