Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

ihastusongelma

ihastunut
25.06.2016 |

Moi kaikki!
Olen 14-vuotias tyttö ihastunut vuotta vanhempaan poikaan. Olen tiennyt hänen jo monta vuotta, mutta olen ollut ihastunut häneen vasta vuoden verran. Nyt lähiaikoina olemme tulleet läheisemmiksi, kun hän sai tietää ihastumisestani. Juttelemme nykyään lähes joka päivä viestien välityksellä. En tiedä kuitenkaan, onko hän ihastunut minuun vai ei.
Minulla oli viime viikolla leiri, joka kesti kymmenen päivää. Leirin loppupäivinä meistä tuli vielä läheisempiä ja se päätyi siihen, että vikana yönä hän nukkui vieressäni. Samalla leirillä hän myös katseli minua paljon, piti kädestä kiinni, kosketteli minua (ei mitenkään seksuaalisesti) ja kehui. Olen kuitenkin epävarma siitä, että onko kyseinen poika ihastunut minuun. Hän kertoi, että hänellä on säätöä yhden tytön kanssa samalta riparilta. Jotkut sanovat jopa, että he seurustelisivat. Poika ei kuitenkaan puhunut tytöstä juurikaan sen jälkeen, joten en osaa sanoa puhuuko hän totta vai yrittääkö hän vain saada minut kateelliseksi? Olemme kuitenkin tunteneet kauemmin ja hän tykkää seurastani, vaikuttaa ihastuneelta ja hänen kaverit ovat luulleet, että seurustelisimme. Haluaisin myös tavata pojan kesäloman aikana, mutten tiedä miten kysyisin häneltä tapaamista? Pidän pojasta kovasti ja toivoisin vertaistukea sekä asiallisia vinkkejä ongelmaani!

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
25.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehdota pojalle jotain yhteistä tekemistä, mistä kumpikin tykkäätte. Mitä se voisi olla? Onko teillä myös yhteisiäkiinnostksen kohteita? Tavatessanne voisitte jutella niistä, ja voit myös kysyä häneltä, jatkuuko tuo "säätö" sen toisen tytön kanssa vielä. Ehkä poika mainitsi siitä siksi, ettet loukkaantuisi kun asia selviää sinulle toista kautta.

Neuvoisin tapailemaan aina silloin tällöin harvakseltaan, mutta ei tiiviisti jos poika on vielä tekemisissä toisen tytön kanssa. Ajan myötä näet, onko teillä mukavaa yhdessä ja riittääkö juteltavaa ja tekemistä.

T. Täti 35 v. jonka eka seurustelu alkoi myös omasta aloitteesta ;)

Vierailija
2/6 |
25.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin, ja lisään vielä että ihastuminen ei ole ongelma, vaan aivan ihana asia! Nauti siitä tunteesta, vaikka se ei johtaisikaan seurusteluun.

T. 1

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
25.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Odotapa vielä pari vuotta ja palataan sitten asiaan. Nyt olet aivan liian nuori tuollaisiin leikkeihin.

Vierailija
4/6 |
25.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos nyt alkaisitte seurustelemaan ja olisitte mahdollisesti vuosia yhdessä, niin miten käy, kun poika täyttää 18? Tulee baarit, festarit, uudet kaverit ym ja ikäsi puolesta joudut olemaan näiden kuvioiden ulkopuolella liian kauan.

Jos ero tulee silloin, niin kadut kauan ja lujaa sitä, että menetit nuoruutesi.

Nimerkillä; kokemusta on

Vierailija
5/6 |
25.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kannata vielä alkaa seurustelemaan noin nuorena mutta ystäviähän te voitte olla.

Vierailija
6/6 |
25.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haloo, seurustelusuhteet kestää tuon ikäisenä max muutaman kuukauden. Ei ap mitään nuoruuttaan menetä, jos aloittaisikin pojan kanssa jotain :D