Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

harmittaa!!!!

Vierailija
26.02.2006 |

Vihdoin kun olisin motivoitunut aloittamaan jonkun säännöllisen ohjatun liikunnan, niin siihen ei ole mitään mahdollisuutta.



Mies tekee iltatöitä, ja pienellä paikkakunnalla ei paljoakaan noita ohjattuja jumppa/tanssitunteja ole, joten tietysti ne osuu aina päällekkäin. Lapsenvahtejakaan meillä ei ole lähiseudulla, joten kotona kykitään. :(



Kävelylle sentään pääsee illalla kun muksu on nukkumassa ja mies kotona, mutta alkaa jo tympiä se yksin pimeällä tallustelu.



Taidan olla reilusti päälle nelikymppinen, kun seuraavan kerran on mahdollisuus taas harrastaa jotain, ja uskaltaa jättää lapsen tunniksi-pariksi kotiin yksin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

täytyy vaan hyväksyä tilanne, kai.

Vierailija
2/3 |
26.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

riehumaan niiden tahdissa ;)

Ja sitä voi tehdä vaikka lapset olisivat hereilläkin...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kaipaisin niiiiin kovasti sitä kun on porukka, ja ammattitaitoinen ohjaaja joka osaa neuvoa yksilöllisesti. Ja tykkäisin kovasti jostain " ilmaisullisesta" liikunnasta, kuten tanssista, jota joskus nuorempana harrastin jonkin aikaa.