Kohta muutto, olen viimeisilläni raskaana ja kellarikomero pursuaa tavaraa
En tiedä miten päästä kaikesta turhasta tavarasta eroon ja näillä voimilla en jaksaisi alkaa yksitellen niitä myymään jossain :/ Roskiin en raaskisi heittää.
Kommentit (9)
Jos haluat kaikesta eroon. Kuvaa ja myy nettikirppiksellä kaikki eniten tarjoavalle..
Vierailija kirjoitti:
Uusi kaupunki, ei vielä ketään tuttuja ja mies tietty on mukana.
Ap
Siinähän se ratkaisu onkin, mies hoitaa varaston.
Laita tori.fi ja annetaan osastolle. Varmasti jo huomenna tulee innokkaat noutajat.
Tekstiilit vie H&M:n keräyspisteeseen.
Mistä syystä olet tavaraa säilönyt? Jos olet ostanut uutta, kun vanha huonoa niin pois vain vaikka ilmaiseksi kunhan eroon pääsee ja muuttoa helpottaa.
Juuri näin! Odotetaan että ollaan viimeisillään raskaana ja sitten aletaan tekemään muutoa, tulee ihan eräs sukulainen mieleen. Näinhän hänen ei tarvinnut taaskaan laittaa rikkaa ristiin.
Laita tori.fi:hin tai FB-kirppisryhmään hyvin alhaisella hinnalla. Menee yllättävän nopeasti kaupaksi, suurin osa tavarasta mennyt muutamassa päivässä. Vain vanhan sänkyni myynnissä kesti noin kuukauden verran.
Siellä on sohvapöytä, astioita, palapelejä, lampaantaljoja..
Ap