Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lapsen kamala kaveri

Vierailija
10.06.2016 |

Tuntuu pahalta jo aloittaa kirjoittamista. Mulla on 5-vuotias poika, joka on innoissaan kun hänellä on eka paras kaveri. Olen siis pyytänyt kaveria meille silloin tällöin leikkimään.

Huomasin heti, että sillä kaverilla ei ole oikein hygienia kunnossa, hiukset ja vähän muutenkin tuoksahti. Sitten hänellä on vielä iso märkivän näköinen rykelmä finnejä (?) otsassa. Vaikka ei kai tuon ikäisellä pitäisi olla? Lapsi myös imeskelee koko ajan kaikkea, meilläkin. Lapsi haluaa leikkiä kummallisia raapimis- ja taisteluleikkejä, eikä välillä puhu kuin naukuen. Osaa kyllä puhua oikeasti hyvin.

Pojan äiti on mukava, mutta vähän homssuinen. Tuntuu, että poika on todella paljon mummolassa. Isä on alkoholisti, ja outo. Hän ei puhu esimerkiksi minulle mitään. Vanhemmat ovat eronneet. Mitä teen, tietyllä tavalla ärsyttää ja häiritsee tilanne? Kaveri on kuitenkin omalle lapselle tärkeä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla