Mihin olet käyttänyt tänään rahaa ja kuinka paljon? Arvio mihin käytät vielä tänään rahaa ja kuinka paljon? Paljon tienaat? Mitkä talouden yhteenlasketut vuositulot ja onko alaikäisiä lapsia?
Kommentit (49)
Ruokakauppaan meni 31 euroa. Muuta en osta enää tänään.
Vuosituloni 35 000, yhteensä tienasimme viime vuonna 98 000.
En yhtään mutta posti toi reilun parin tonnin laskun.
Bussilippu keskustaan aamulla 3 euroa, kävin labroissa työterveydessä (0 euroa), hain salaatin kotiin 9,50 ja ostin Sokokselta alennuksesta hajuveden 29 euroa. Linkki takaisin kotiin 3 euroa, yhteensä 44,50 euroa.
Ei mene enää rahaa mihinkään, mies käy ruokakaupassa hakemassa viikonlopun ruoat ja Alkossa hakemassa pullon viiniä töistä tullessaan.
Omat tulot noin 25 000/vuosi, miehen noin 40 000/vuosi. Ei lapsia.
Vierailija kirjoitti:
Miksi pitäisi?
Ei ole pakko. Ja kysyn koska kiinnostaa, miksikäs muutenkaan.
Ap
En yhtään. Menen myöhemmin ehka kauppaan ja ostan ruokaa, siivousjutu, pesuaineet, vaipat joten ehkä satasen verran menee korkeintaan. Omat vuositulot tänä vuonna ehkä vain 25t ja siten talouden vuositulot yhteensä 65t.
4 e eväisiin. 2,5 e bussilippu. Käytän ehkä 15 e ruokaan vielä tänään. Vuositulot noin 40 000. Sinkku.
Lounas 5€.
Rahaa tulee kulumaan vielä max 40€, käyn ruokakaupassa ja ostan jotain nyyttäritarjottavaa saunailtaan.
Tulot n. 85 000€/ vuosi, ei lapsia.
Olen ostanut töissä sämpylän, 4 euroa.
RuokaKaupassa käyn, ehkä 150 e.
Tienaan 60 000.
Yhteenlasketut 120000-140000 e.
Töissä. Toiminimellä yritys joten omasta pussista lähtee.. Rahaa käyttänyt tänään jotain 120 e postimerkkeihin (semmonen 100 kpl rulla), 200,91 kirjanpitäjälle, loppulasku kannettavasta 165,00. Menee vielä terassilla käymiseen 3,50 ja mahdollisesti viiniin jotain 20 e (en vielä tiedä).
Ainiin, 480 e uusiin kesärenkaisiin. Erääntyi lasku tänään.
Fatalji
Vierailija kirjoitti:
Olen ostanut töissä sämpylän, 4 euroa.
RuokaKaupassa käyn, ehkä 150 e.
Tienaan 60 000.
Yhteenlasketut 120000-140000 e.
9 jatkaa.
Olemme uusperhe, jossa 3 teiniä.
En ole toistaiseksi vielä kuluttanut rahaa mihinkään tänään. Olen ollut töissä koko päivän. Lounas maksoi 5,25 mutta se veloitetaan palkasta vasta ensi kuussa. Töiden jälkeen käyn hakemassa kaupasta oivariinia ja maustamatonta jugurttia, koska unohdin ne eilen ostaa. Mitähän nuo maksaisi...ehkä vitosen.
Tohon rengaslaskuun sisältyi työt, jne.
Fatalji
Vierailija kirjoitti:
En ole toistaiseksi vielä kuluttanut rahaa mihinkään tänään. Olen ollut töissä koko päivän. Lounas maksoi 5,25 mutta se veloitetaan palkasta vasta ensi kuussa. Töiden jälkeen käyn hakemassa kaupasta oivariinia ja maustamatonta jugurttia, koska unohdin ne eilen ostaa. Mitähän nuo maksaisi...ehkä vitosen.
Ja meitä on viiden hengen perhe, ansiotulot yhteensä n. 8000,- / kk brutto.
Mihin olet käyttänyt tänään rahaa ja kuinka paljon?
80 junalippuihin
Arvio mihin käytät vielä tänään rahaa ja kuinka paljon?
töistä kotiin ja muuta en tee eli 0€
Paljon tienaat?
nelisen tonnia
Mitkä talouden yhteenlasketut vuositulot ja onko alaikäisiä lapsia?
varmaan 80000 ja on alaikäisiä lapsia
0e
2e tuorejuustoon
8000e
180.000e
1
Lounas 7.40. Irtokarkkeja aion ostaa parilla eurolla. Mies osti viikonlopun ruuat. Omat tulot 53 000 per vuosi, miehen 60 000 per vuosi. Muut tulot lapsilisät ja erityislapsen takia korotettu vammaistuki. 2 lasta.
Tilasin neuletakin, n.100e. Tänään ei mene muuhun rahaa, kauppaan vasta huomenna. Omat tulot jää kymppitonniin tänä vuonna, vanhempainvapaa ja hoitovapaa. Mies tienaa ehkä 45. Meillä on yksi lapsi, parikuinen vauva
En vielä yhtään mutta illalla viikon kauppareissulle. Ostan maitorahkaa ja maitoa, ehkä jotakin lihaa. Hyvin vähän koska autokin on tankattava ja palkkapv ensi viikolla.
Pojan yo-kuvaus maksoi 90 e. Tänään en kuluta enempää rahaa. Tienaan vuodessa noin 50 000 e ja yhdessä miehen kanssa vuositulot on jossain 250 000 euron tienoilla.
Miksi pitäisi?