Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Nuukien harrastuksia, tulotasosta riippumatta?
16.05.2016 |
Tai yleensä vapaa-ajan viettotapoja?
Mulla: lenkkeily, pyöräily, käsityöt (tarjous- ja purkulangoista), kierrätys ja vaatteiden korjailu, kirjastossa käyminen myös lehtiä lukemassa lainaamisen lisäksi, leipominen..onhan sitä.
Kommentit (3)
Kasvimaan, omenapuiden ja marjapensaiden hoito. Marjastus. Lukeminen. Tietokonepelit. Kävelylenkit. Metsänhoitotyöt.
Vaatteiden korjaus ja ompeleminen oli lisäksi ennen.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Työnteko. Ainoa oikea tapa viettää aikaa pihisti, on tehdä työtä ja anstaita rahaa. Vapaa-aika ilman rahan ansaintaa on tuhlausta.
Alue: Aihe vapaa
Matkustelu. Nuukailen kaikilla elämän osa-alueilla ja matkustelen myös erittäin edullisesti. Sinne mihin halvimmalla pääsee :) muita harrastuksia on lenkkeily, pyöräily, sulkapallo (kaverillani on omalla pihallaan verkko eli ei tarvitse maksaa kenttävuokria), tarjousruokien metsästys mm.