Tiedättekö sen epävarmuuden hetken kun on ihastunut..
ja ei vielä tiedä siitä toisesta melkein mitään? Voi huhhuh sentään.
Tapasin nyt viikolla kasvotusten ensi kertaa yhden miehen, josta olen jo ennenkin tiennyt yhteisten tuttujen kautta. Siksi tiedän, että tämä mies olisi "paperilla" minulle lähes täydellinen vaikka en mitään aikaisemmin ajatellutkaan. Livenä oli juuri sitä tyyppiä joka minuun vetoaa, ja huumori osui heti kohdilleen.
Älysin vasta jo eri suuntiin lähdettyä, että hän vieläpä oli ehdottamassa yhteistä illanviettoa enkä tarttunut siihen.
Mitään ei sovittu, en tiedä näenkö häntä edes koskaan... ja ajatuksissa kehittyy jo kaikenlaista. Tekisi mieli mennä pyörimään sinne missä vahingossa nähtiin tai ottaa yhteyttä. Mutta en edes tiedä onko se vapaa vai kenties jo naimisissa ja viiden lapsen isä.
Voi hiisi sentään, miten nyt nopeasti saisi selvyyden tuohon ennen kuin kehittelee päässään mielikuvia pidemmälle ja ihastuu olemattomaan? Yhteisistä tutuistakaan ei ole apua koska eivät ole kummallekaan kovin läheisiä, en ikinä kehtaisi mistään seurustelujutuista heiltä kysellä.
Muilla samanlaisia, kärsitäänkö yhdessä?
Ps. ei ole jännämies