Harkitsen itsemurhaa
Vielä pari viikkoa sitten elämä oli ihanaa. Lähdin baariin ja aamulla iski kauhea ahdistus etten rajasta miestäni vaan naapuriani. Mikä ei todellakaan ole totta!! Nyt meinaan tulla hulluksi tämän ajatuksen kanssa. Se vain pyörii päässä koko ajan. Nyt ole psykalla kun en pääse ajatuksesta eroon vaan se on koko ajan päässä!! Onko kokemuksia mikä auttaa!! OLEN NIIN MASENTUNUT ETTÄ PELKÄÄN ETTÄ JOTAIN TAPAHTUU! EN JAKSA TÄTÄ AJATUSTA SE TUHOAA MUT
Kommentit (12)
Älä nyt viitsi ... Ihmisillä on oikeitakin ongelmia ja tosi pahoja oloja ja tää sun aloitus tuntuu kuin naamaan lyömiseltä :(
Ja puhun nyt omaisena..
En tietenkään väheksy kenenkään ongelmia mutta jouduin nyt psykalle sisään kun en pystynyt nukkumaan ja ajatukset menivät vaan samaa kamalaa rataa. Olen hyvin tunne herkkä ihminen. Ja tuntuu tosi pahalta ihan oikeisti.
Harkitse vain kaikessa rauhassa.
t. viikatemies
Täällä palstalla käy monia ihmisiä, joiden pitäisi harkita samaa. Itsemurha on joskus ihan hyvä ratkaisu. Etenkään, jos ei osaa olla satuttamatta muita ihmisiä. Sun ongelma ei kuulosta kovin pahalta.
Vierailija kirjoitti:
Älä nyt viitsi ... Ihmisillä on oikeitakin ongelmia ja tosi pahoja oloja ja tää sun aloitus tuntuu kuin naamaan lyömiseltä :(
Ja puhun nyt omaisena..
Helvetin marttyyri!
Tsemppiä ap! Älä tee itsemurhaa. Olotila voi olla hyvinkin huono, mutta päivä kerrallaan eteenpäin. Hakeudu heti avun piiriin.
Hyvin suunniteltu on puoliksi tehty.
Pienestä se nähtävästi joillakin lepakot karkaa tapulista.
Otat ne neuroleptit kiltisti ja kohta elämä taas hymyilee.