Itkettää huominen kun en vieläkää saa olla äiti :(
hartain toive olisi vain päästä jo viettämään äitienpäivää. Ei lahjojen tai muistamisten takia, vaan siksi että saisi olla oman lapsen kanssa. Nyt tulossa vain tavallinen sunnuntai.
Kommentit (10)
Tsemppiä! Koita kuitenkin antaa omalle äidille rakkautta
Tee rohkeasti aloite niin voit löytääkin sen ihanan miehen joka antaa sinulle lapsia, eikä tarvitse ensi vuonna enää itkeä tähän aikaan.
Minua taas itkettää se että minun nuori aikuinen lapseni on paska päihdeongelmainen ja viime yönäkin häiritsi meitä. Enkä halua tavata häntä huomenna. Toivon että hän kuolee omaan asuntoonsa itse sen aiheuttaen jos hän ei raitistu heti. Meidät läheiset hän on jo tappanut vuosia sitten.Siihen päälle vielä ihmisten vahingonilo siitä että jonkun lapsi on päihdeluuranko.
Toivon sinulle vauvaa ensi vuodeksi ❤
Miksi et ole tyytyväinen ilman lasta? Ei se kuule tee autuaaksi. Päälle tulee vielä tuska lapsen puolesta, kun kiusataan eikä ole juurikaan kavereita ja lapsen tuska erilaisuudestaan. Mitä vanhemmaksi lapsi kasvaa sen suuremmaksi käy huolet.
Ymmärrän hyvin. Itse odotan pitkän lapsettomuuden jälkeen lasta ja olen kyllä hyvin onnellinen. Toivottavasti sinullakin pian onnistaa :)
:(
Minkä ikäinen olet?