Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onkohan se kirkonpolttaja työntekijä??

Vierailija
28.03.2016 |

Jonkunhan sinne on täytynyt mennä etukäteen jo valmistelemaan muutaman tunnin kuluttua alkavaa pääsiäiskirkkoa/messua. Jos kyseessä olisi työntekijä, sehän selittäisi senkin miksi on vieläkin epäselvää missä ehtoollisvälineet ovat sijainneet palon alkaessa. Tarkka säilytyspaikkahan niillä varmastikin on..joten jos kyseessä EI olisi kirkon työntekijä, niin voitaisi olla varmoja missä ehtoollisvälineet ovat olleet säilössä, ettei niitä ole ehditty ottaa kassakaapista. Työntekijällä olisi varmasti myös avaimet jolloin olisi päässyt sisälle ja ollut hyvin aikaa tehdä tekonsa. Ja kiinni otettu mieshän on sanonut tehneensä jotakin joka on voinut aiheuttaa tulipalon, ei siis tunnustanut kokonaan..niin sekin selittyisi hyvin vaikkapa sillä että on mennyt sinne valmiiksi ja vaikkapa sytytellyt kynttilöitä ja ehkä ollut sitten tarkoituksella huolimaton niiden kanssa.

N27

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuotapa en tullut edes ajatelleeksi. Hyvä päätelmä tosiaan. :O Selittäis monta asiaa.

2/4 |
28.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos se oli ryöntekijä...?

🇺🇦🇮🇱

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuttu, joka on myös kirkon työntekijä kävi meillä tänään kahveilla. Olisi kyllä aika varmasti jollain tavalla ilmennyt, jos olisi tiennyt tekijän. Ja jos olisi työkaveri, eiköhän varsinkin silloin.

Mutta mistä sitä tietenkään tietää...

Vierailija
4/4 |
28.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt kun miettii niin, joo. Voit muuten olla oikeassakin. Joku työntekijä sopis kyllä hyvin tohon kuvioon. Ja sen takia ei ole poliisikaan kertonut että kyse olis työntekijästä, koska sitä tunnustusta ei ole vielä tullut. Ainoastaan myöntänyt itse että on tehnyt jotain. Tuohan olis ihan järkeenkäypää että vittuuntunu suntio(?) tmv. kaatanu vaikka kynttilät ja poistunu vaan paikalta.