Mihin se aloitus lapsimäärän rajoittamisesta katosi???
Kommentit (4)
Täällä on kummallinen moderointipolitiikka, omia täysin asiallisia aloituksia Suomen taloudesta on poistettu. Eikä tosiaankaan ollut mitään puolue tai rasismiviittausta tms, ihan vaan pohdintaa siitä, että Suomi vaikuttaa olevan umpikujassa. Ja pam, ehkä 5 vastauksen jälkeen ketju poistettiin -eikä ainakaan siihen mennessä ollut ainoatakaan epäasiallista vastausta- Ja sitten saattaa olla pissa-kakka-peräreikä-ryö avauksia sivutolkulla ja niihin ei kosketa. En käsitä!
Oletan, että ketju poistetaan, jos se ilmoitetaan asiattomaksi. Modet eivät ehdi lukea niitä, vaan reagoivat vaan ilmoituksiin. Joillekin palstan kävijöille tietyt aiheet ovat punainen vaate ja ilmoittavat niistä heti. Kiusa se on pienikin kiusa.
En lukenut sitä. Mutta ihmettelen sitä, että suomalaisten lapsimäärää halutaan rajoittaa, mutta se on ihanas, kun somalilla on neljä vaimoa ja jokaisella 10 lasta ja naiset ei käy töissä ja nämä 40 lasta tulecat elämään sosiaslituelka ja tytöt käydään somaliassa leikkauttamassa alapäästä tiukoiksiv