Jaajo on ihana!
Kommentit (11)
Se on oksettava mukapanomies ällö. Ja lisäksi helvetin ruma.
Tosi hauska ja tykkään ulkonäöstäkin.
Minusta Jaajo on sympaattinen ja ihan hauskakin välillä. Mutta komea se nyt ei kyllä ole.
Rumempaa tuskin löytyy tai tyhmempää.
Vastenmielinen läjä.
Leikkais hiuksensa vähän miehekkäämällä mallilla, niin edes näyttäisi ihmiseltä. Lapsellisiin juttuihin tosin ei taida auttaa mikään, ikääkin kun on jo noin paljon, että tuskin aikuistuu tuon kypsemmäksi.
Jaajo on median luoma tuote, aivan samoin kuin vaikka Jethro Rostedt tai Jutta Gustafsberg. Media repii heistä eurot irti ja sitten hylkää ne johonkin kun 90% kansasta alkaa olla mitta täynnä heitä ja heidän tyhjiä puheitaan.
Sitten otetaankin taas jotkut uudet naamat ruutuun.
http://www.vauva.fi/keskustelu/2520818/kokoomuksen_auer_gate?changed=14…
Nuo sen hiukset on kyllä merkilliset, näyttää tosiaan kuin peruukilta vaikka tiedämme että aidot ovat.
No oli se symppis viime jaksossa kun tarjoutu pitämään tuota edellistä nuorta miestä kädestä, kun häntä jännitti. Muuten en kyllä Jaajoa ihan heti ihanaksi menisi tituleeraamaan.
Jaajo alkoi kyllä tympäisemään aika lailla kun luin tuolta toisaalta hänen käyttäytymisestään radiossa aikoinaan, kun oikeudenkäynnit Ulvilan murha-asiassa olivat vielä meneillään.
En tiedä mitä mieltä mahtaa Jaajo nyt olla kun Anneli Auer saikin vapauttavan tuomion, hänet todettiin syyttömäksi miehensä murhaan. Jaajo juontaja- ynnä muine kavereineen (kokoomukselaisia enimmäkseen) on ainakin pari vuotta sitten aamulypsy-ohjelmissaan solvannut ja ivannut Aueria ihan täysillä. Eipähän jätkä tiennyt vielä oikeudenkäyntien lopputulosta.
Ehkäpä hänellekin pätkähtää kunnianloukkaussyyte ilkeämielisistä ja vääristelevistä puheistaan, olisi kyllä oikein hänelle.
Ei helvetissä ole.missä sä olet elänyt.tynnyrissäkö?