Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Matkustelettko mielummin ilman lapsia?

Vierailija
17.02.2006 |

Mun on myönnettävä,että en halua maksaa siitä,että otan mukaan lapset reissuun ja kuuntelen suurinpiirtein samaa menoa kuin kotonakin heidän taholtaan.

Meillä se tarkoittaa sisarusten välistä jatkuvaa kinastelua ja nuoremmalta uhmakiukuttelua.Tarjottu ruoka ei maistu jne. jne.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen matkustanut lasten kanssa ja ilman, riippuen enempi matkan luonteesta. Esim. Lontoossa kävin pikaisesti alle 48 tunnin reisulla katsomassa keikkaa ja lasten kanssa sitten kiireettömämpiä lomamatkoja kulttuurin ja shoppailun merkeissä.

Vierailija
2/3 |
17.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies viettää yrittäjänä lomaa vain pari viikkoa vuodessa ja olisi ihan kauheaa, jos lapsi ei noihin iskän harvoihin lomiin edes pääsisi mukaan.



Meillä matkat menee tosi hyvin ja olen kuullut, että monet sisaruksetkin tappelee matkoilla vähemmän, kun on muuten kivaa ja tekemistä. Kokeilkaa kerran vaikka vain risteilyllä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

me matkustetaan aina lasten kanssa. Mihin ihmeeseen me siksi aikaa lapset laitettaisiin??? Eihän me päästä koskaan miehen kanssa kahdestaan edes elokuviin.