Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kirpparit Uumajassa

Kirpparifani
26.01.2016 |

Onko kenelläkään kokemusta Uumajan kirppareista? Olemme lähdössä viikonloppumatkalle ja tarkoituksena kiertää paikalliset kirpparit. Onko kenelläkään vinkata paikkoja ja nimiä, sijainteja? Keskustassa ja lähiympäristössä. Linkit otetaan myös vastaan kiitollisena :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Isoja kirppiksiä ovat Bobbys Loppis Skiftesvägenillä, S&F Björnvägenillä ja Pingstkyrkans Second Hand Lärlingsgatanilla.

Punaisella ristillä on pari Kupan-kauppaa, joissa myydään käytettyä tavaraa mutta jotka eivät ole varsinaisia kirppiksiä.  Ålidhemistä Naturvetarstråkenilta (vähän etelään ostoskeskukselta) löytyy kerrostalon kellarista yksi yksityinen käytetyn tavaran kauppa, jossa on valtava määrä kaikkea tavaraa niin että hädin tuskin pystyy liikkumaan käytävillä.

Vierailija
2/3 |
26.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Holmsundissa on myös yksi pienehkö kirppis Järnvägsgatanilla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko päivitettyä tietoa nykyisistä Uumajan kirppiksistä esim keskustassa?