Mitä teet uimahallissa?
Minä en koskaan ui matkaa, vaan hypin torneista, lillun lämminvesialtaissa, nautin hierovassa altaassa jne.
Saunassa nautiskelen tosi tosi kauan ja suihkussa läträän vettä säälittä.
Kommentit (6)
Katselen sexyjä muijia porealtaasta
M25
Uin kuntouimareitten puolella. Haluaisin aloittaa vesijuoksun. Tetääkö joku onko se vaikeaa? ja oppiiko sen helpolla?
Lasken lasten kanssa vesiliukumäessä suurimman osan ajasta. Välillä käydään porealtaassa lämmittelemässä (eli kiehumassa. Ja siellä kuuluu laulaa sitä Pikku Kakkosen Pikku perunan tunnaria. )
Uin tai vesijuoksen. Ei ole vaikeaa opetella vesijuoksua, netissäkin on videoita, joilla pääsee alkuun. Tärkeää oikeastaan se asento, jossa ollaan. Ei saa olla liian etukenossa/pitkällään, vaan "juoksuasennossa".
En kauheasti välitä uimahalleista ja kylpylöistä, tai siis jos minulla olisi ihan ikioma Nokian Eden kotipihallani, niin sitten laskisin alastomana liukumäkeä jatkuvasti, ravaisin ulkoilma-altaan ja poreammeen välillä, katselisin vedenalaista (kylpylä)maailmaa uimalasit päässä (aikuisena en enää kehtaa) ja joskus kuntoilun vuoksi uisin pitempiä matkoja. Nyt lähinnä käyn vain mieheni takia, hän rakastaa kylpylöitä. Jotenkin itseäni ällöttää kaikki siinä, kymmeniä ihmisiä pienessä altaassa lillumassa, lapset pissivät veteen, teinit pesevät itsensä uikkarit päällä, ihmiset unohtavat pefletit saunaan mennessä, miehet haukkuvat ja kehuvat toisilleen naisten ulkonäköä kaljamahat tutisten, naiset vetävät vatsaa sisään ja nostelevat ylös huonosti istuvia Cubuksen tarjousbikinejä, äidit rynnivät vauvojensa perässä, lapset roiskivat vettä naamalle, pervot iästä riippumatta vahtaavat veden alla naisten peppuja... Tällaisena minä näen kylpylät :D
Uin, ja jos ei ole kotona saunaa niin saunon.