Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitäs sanotte tällaisesta:

Vierailija
28.06.2008 |

.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitkään (reilusti yli 10v) yhdessä ollut pariskunta, molemmat n. kolmekymppisiä.

Naisella ei muita seksikumppaneita kuin oma mies.

Miehellä yksi syrjähyppy vuosien takaa, syynä pääasiassa silkka uteliaisuus (miltä se tuntus jonkun muun kans..) Asia selvitetty eikä ole vuosiin vaivannut enää kumpaakaan.

Kolme pientä, ihan peräperää syntynyttä lasta.

Nainen huolehtii lapsista ja kodista pääasiassa yksin, molempien halusta.

Raskauksien (ja vuosien) myötä nainen lihonut PALJON. Mitat seurustelun alussa 160cm/62kg. Ennen ekaa raskautta (v. 2004) paino 75kg ja viimeisen raskauden jälkeen 100kg. Sitten alkoi laihduttaminen ja nyt paino 88kg. Pikkuhiljaa alaspäin, mutta todella hitaasti ja vaikeaa tuntuu olevan. Muutoin nainen on nätti kasvoiltaan, ja muodoiltaan naisellinen. Isot, hyvät rinnat ja pyöreä peppu. Luonteeltaan iloisen rempseä, reilu ja rehellinen. Yrittää kaikintavoin ottaa miehen suhteessa huomioon, tulee loistavasti toimeen miehen kavereiden kanssa, ei nipota tyhjää jaantaa miehelle ns. tilaa suhteessa. Harrastaa myös itse, mutta kohtudella.

Naisen itsetunto ihan nollissa, mies hyväksyy naisen sellaisena kuin hän on. Haaveilee ehkä hoikemmasta varresta, mutta ei näytä sitä mitenkään.

Seksi on monipuolista, yllätyksellistä, todella tyydyttävää molempien mielestä. Seksiä on tasaisesti molempien aloitteesta ja lähes aina n. 5x viikossa.

Välillä on kausia, jolloin nainen ei vaan pysty seksiin, koska häpeää niin paljon omaa kroppaansa, silloin oma-alotteisesti pitää miestä hyvänä (ottaa suihin, runkkaa, halii ja pussailee), muttei halua että häneen itseensä kosketaan. Näitä kausia on useita vuodessa, tulevat ja menevät.

Muutoin nainen ja mies ovat aika erilaisia, mutta heillä on samanlainen arvomaailma ja hauskaa yhdessä. Juttelevat ja nauravat paljon. Rakkautta on paljon ja se myös näytetään ja sanotaan, puolin ja toisin.



Tehkääpäs nyt jonkinlaista diagnoosia asiasta. Onko suhde tuhoontuomittu? Miten naisen pitäisi toimia, entä miehen, jotta tuosta ylipainosta ei tulisi enää isompaa ongelmaa? Vai onko näin ihan hyvä?



Voi kuulostaa sekavalta tekstiltä, mutta täältä (uskomatonta mutta totta;) on monet muutkin parit saaneet hyviä vinkkejä tulevaisuuteen.. Minäkin haluaisin!

Vierailija
2/5 |
28.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nainen tekee asiasta itse ongelman. Ei kannata tehdä ongelmaa.


Välillä on kausia, jolloin nainen ei vaan pysty seksiin, koska häpeää niin paljon omaa kroppaansa, silloin oma-alotteisesti pitää miestä hyvänä (ottaa suihin, runkkaa, halii ja pussailee), muttei halua että häneen itseensä kosketaan. Näitä kausia on useita vuodessa, tulevat ja menevät.

Tehkääpäs nyt jonkinlaista diagnoosia asiasta. Onko suhde tuhoontuomittu?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ole ylpeä itsestäsi, hiljaa hyvä tulee



Ja sitten koska miehesi rakastaa sinua ja rakastelee sinun kanssa, teet itse omasta kehostasi ongelman. Kanna itseäsi ylpeydellä olet tehnyt jotain ihmeellistä synnyttänyt 3 lasta. Nautitte seksuaalisuudesta ja yhdessä olossa, ole ylpeä upeasta parisuhteestanne.



Mahtavalta kuulostaa jatkakaa samaan malliin

Vierailija
4/5 |
03.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

kauheesti nauttis naisen läskeistä.

Kyllä 88kg on ihan järjyttävä valas, ei siitä pääse mihinkään.

Ainoo plussa, että ap edes tajuaa ongelman, osa täällä hokee vaan kuinka on haluttava vaikka 200 kiloisena

Vierailija
5/5 |
03.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

uskallettiin jo vähän puhua asiaakin. Aloitus kuulosti vähintään puoliksi toiveajattelulta. Sanoisin että on 30% mahdollisuus että mies on rehellinen jos noin käyttäytyy. Valas on valas vaikka harppuunalla ampuis.

sori

m

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi kuusi