Tilanneviesti

Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Rusehtava vuoto kesken pillerilaatan?

Vierailija

Kolmas laatta putkeen menossa, viimeinen viikko käynnissä. Tulee rusehtavaa, hajutonta vuotoa ihan vähän. Vuoto on myös vähän "limaista".

Syön ekaa kertaa pillereitä eikä tällaista ole esiintynyt aiemmin, kuuluuko siis asiaan? Etoo myös vähän, yrittääkö kroppa kertoa että olisi taukoviikon aika? :D

Kommentit (3)

Vierailija

Mulle tuli tuota usein, kun söin pillereitä putkeen.
Kannattaa pitää tauko, niin välivuotoa ei tule ensi kuussa.
Hieman mua ihmetyttää, jos syöt ekaa kertaa pillereitä ja vedät niitä heti 3 laattaa peräjälkeen! Ei ole yhtään ihme, että sulla on välivuotoa.

Vierailija

Yleensä matalammilla hormonimäärillä varustetut pillerit eivät sovellu siihen että niitä syödään monta kuukautta putkeen. Suosittelee taukoviikon pitämistä että tyhjennysvuoto käynnistyisi.

Vierailija

Mulla oli siis aiemmin kierukka, jonka kanssa vuodin sen 11 kk aikana melkein koko ajan (satunnainen viikko ilman vuotoa) ja vaihdoin kierukan pillereihin ja lääkärin ohje oli syödä suoraan 3kk putkeen.

Ap

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat